31 липня 2015, 15:33

АМК готовий закрити справу рекомендаціями для одного з найбільших імпортерів лікарських засобів, якого в розслідуванні представляли юристи АО Arzinger

АО Arzinger

Антимонопольний комітет починає підбивати підсумки найважливішого розслідування на ринку лікарських засобів, яке тривало більше трьох років.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Основні претензії до гравців вже сформульовані: відсутність механізму передачі знижок кінцевим споживачам, штучне збільшення торгової націнки, яка лімітована законодавчо, обмеження експорту товарів, економічно необґрунтоване застосування знижок.

Досить категорична позиція, яку зайняв і комунікував в пресі і на профільних заходах Комітет, могла означати величезні штрафи для іноземних компаній і всі подальші несприятливі наслідки, аж до виходу деяких гравців з ринку внаслідок жорстких заходів з обмеження комерційної діяльності.

Юристи практики охорони здоров`я та фармацевтики і практики конкурентного права, під керівництвом партнерів Лани Сінічкіної і Тімура Бондарєва, представляючи інтереси великого імпортера, змогли відстояти інтереси клієнта і переконати Комітет у відсутності серйозних негативних наслідків для конкуренції від практик, що зостосовувались ним в системі дистрибуції лікарських засобів. Зокрема, в якості ключових аргументів були використані висновки економічного аналізу та показники рівня конкуренції між дистрибуторами. Таким чином, є надія, що діалог бізнесу з Комітетом, в т. ч. в рамках поточних розслідувань, за умови професійної юридичної підтримки буде призводити не до непідйомних штрафів, а до навчання законослухняного бізнесу вимогам конкурентного законодавства і, як наслідок, до розвитку економічної конкуренції та поліпшення інвестиційного клімату в країні.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати