18 травня 2021, 19:06

Американський додаток, який дозволяє платити за «управління» життям іншої людини: як це працює

Як би ви відреагували на те, що зможете контролювати різні аспекти життя іншої людини, сплачуючи за це порівняно невеликі кошти? Новий американський додаток NewNew представляє таку можливість. Про це повідомляє веб-сайт BBC.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Цензура у Twitter: як соціальна мережа боротиметься з образливими висловами"

NewNew – успішний стартап підприємиці та популярної акторки Кортні Торн-Сміт. Додаток, який усе ще перебуває у стадії тестування, описує себе як «людський фондовий ринок, де ви купуєте «частинки» життя реальних людей, можете контролювати їхні рішення та спостерігати за результатами».

Додаток розроблено як спосіб тіснішого зв’язку відомих людей (письменників, художників, музикантів, модельєрів тощо) зі своїми шанувальниками та послідовниками. І, що важливо, додаток монетизує цей зв’язок.

Коли митець створює акаунт у NewNew та залучає послідовників, йому або їй пропонується можливість попросити своїх шанувальників за допомогою відеокліпів проголосувати за аспекти своєї роботи чи особистого життя. Наприклад, Містер Вонг, який пише художню літературу, за допомогою голосів NewNew вирішив, у якому жанрі писати далі, а також обрав імена персонажів та розвиток сюжету.

Щоразу, коли шанувальники голосують за те чи інше рішення, митець отримує гроші за кожен голос.

Митець ставить питання і представляє на вибір дві відповіді. Послідовники отримують право голосувати і можуть платити за це стільки разів, скільки їм заманеться. Вони не отримують своїх грошей назад, незалежно від того, який буде результат і яке рішення в кінці голосування прийме митець. Крім звичайного голосування, шанувальники також можуть заплатити додатково – від 20 доларів – за те, щоб попросити творця зробити щось за їх вибором, наприклад, назвати персонажа в книзі їхнім ім’ям.

Серед інвесторів додатку NewNew є Пітер Тіл, співзасновник платіжної системи-мільярдера PayPal, провідний американський інвестиційний фонд у галузі технологій Андріссен Горовіц та голлівудський актор Вілл Сміт. Крім цього, технічну підтримку надає Snapchat.

«5 доларів – це невелика сума грошей, щоб заплатити, розважитися та отримати своєрідну винагороду. Наприклад, відчуття того, що ваш голос вплинув на рішення вашого улюбленого художника намалювати твір у синьому та рожевому кольорах, є дійсно крутим для багатьох людей. А для творця таким чином будується спільнота людей, які співзвучні з тим, чим він/вона займається. Отже, коли митець готовий продати книгу чи твір мистецтва, створеного за результатами голосування, шанувальники будуть допомагати просувати його, оскільки технічно вони причетні до створення такого твору», – пояснює співзасновниця та виконавчий директор стартапу пані Торн-Сміт.

Бізнес-психолог Стюарт Дафф, партнер британської фірми Pearn Kandola, каже, що NewNew звучить весело і повинен «створити особливі зв’язки між творцями та їхніми послідовниками». Але він додає, що є ризик «нездорових» рішень митців заради популярності.

Представниця NewNew заявляє, що компанія залишає за собою право повністю заблокувати будь-яку особу та вміст її повідомлень, якщо вони суперечать вказівкам додатку. Вона додає: «Безпека всіх людей на платформі є для нас головним пріоритетом. Компанія перевіряє весь вміст, розміщений як внутрішньо, так і через ШІ, щоб контролювати та одразу видаляти будь-який неприйнятний вміст».

Андре Патрік, послідовник у додатку NewNew, каже, що спочатку приєднався, щоб взаємодіяти з відеострумером, діяльність якого йому сподобалася. «NewNew – це крутий новий спосіб почуватися ближче до відомої людини, додаток демонструє шанувальникам іншу сторону життяч їхніх кумирів, яку вони не завжди бачать», – говорить він. Тож, можливо, NewNew стане наступною популярною справою в соціальних мережах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати