26 квітня 2019, 15:41

Акціонери мають бути повідомлені не лише про дату, а й про конкретний час проведення загальних зборів

Прес-служба Верховного Суду

Акціонери публічного акціонерного товариства звернулися до господарського суду з позовом до цього товариства про визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів ПАТ. Позов мотивовано тим, що збори неправомірно проведені за відсутністю позивачів з урахуванням обставин неможливості їх проведення у зазначений у відповідному повідомленні про скликання загальних зборів акціонерів час через евакуацію присутніх у відповідному приміщенні осіб.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Читайте також: "Постанова КГС ВС щодо преюдиційності фактів в контексті нововиявлених обставин".

Як зазначається, господарський суд рішенням у справі №908/3577/16 позовні вимоги задовольнив повністю. Апеляційний господарський суд рішення суду першої інстанції скасував і прийняв нове - про відмову у задоволенні позову. ВС у складі колегії суддів Касаційного господарського суду постанову апеляційного господарського суду скасував, а рішення господарського суду залишив у силі.

Так, колегія суддів зазначила, що однією зі складових корпоративних прав є правомочність акціонера на участь в управлінні акціонерним товариством, яка реалізується ним, зокрема, шляхом участі в загальних зборах акціонерів. Зазначене право може бути визнане порушеним внаслідок недотримання порядку скликання і проведення загальних зборів.

З установлених судами обставин ВС вбачає, що у зв'язку з проведенням працівниками поліції заходів щодо виявлення вибухових пристроїв у відповідному приміщенні збори не були розпочаті у час, визначений у повідомленні про скликання позачергових загальних зборів. У подальшому збори були проведені після закінчення реєстрації акціонерів, час якої був подовжений на підставі рішення наглядової ради ПАТ на 30 хвилин після здійснення дій щодо виявлення вибухових пристроїв.

Проте КГС ВС підкреслив, що відповідно до ч. 3 ст. 35 Закону України від 17 вересня 2008 р. №514-VI "Про акціонерні товариства" акціонери мають бути повідомлені не лише про дату, а й про конкретний час проведення загальних зборів. Водночас ВС враховує, що у визначений у повідомленні про скликання зборів час звершення реєстрації у позивачів не було відомостей про час продовження реєстрації акціонерів та проведення зборів, оскільки члени реєстраційної комісії залишили місце проведення зборів, не здійснивши жодного повідомлення. Тому у позивачів були підстави вважати, що збори не відбудуться.

Читайте також: "21 суддю визнано такими, що відповідають займаній посаді".

Так, суд звертає увагу, що згідно з ч. 1 ст. 35 зазначеного Закону обов'язок із повідомлення акціонерів про проведення загальних зборів покладений на особу, яка скликає загальні збори. При цьому обраний особою, що скликає загальні збори акціонерів, спосіб повідомлення про їх проведення має забезпечити реальне персональне повідомлення акціонера про час та місце проведення зборів з метою реалізації ним свого права на участь у цих зборах.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати