21 березня 2023, 10:34

Аеророзвідка розпочинає проєкт з підвищення кіберстійкості інформаційних систем сектору безпеки і оборони

Аеророзвідка

Аеророзвідка розпочинає проєкт “Кіберстійкість”. Мета – підвищити кіберстійкість інформаційних систем сектору безпеки і оборони та спонукати впровадження практик кібергігієни у всьому війську. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Перший крок – забезпечення ключами безпеки FIDO всіх користувачів системи ситуаційної обізнаності Дельта, розробником якої є Центр інновацій та розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України. Це – одна з найбільш поширених у війську систем. Маючи доступ до Дельти, сили безпеки й оборони України можуть максимально оперативно та ефективно ідентифікувати та розкривати ворога. 

"Дельта без перебільшення – система нашої Перемоги. Для ворога – вона найбільший страх і водночас його стратегічна ціль, а тому від захищеності користувачів залежить кіберстійкість всієї системи. Саме тому першими ключі безпеки FIDO зможуть отримати користувачі Дельти", - зазначається у повідомленні.

Для цього вони мають ознайомитися з інструкцією в системі та заповнити анкету.  

“Започаткування такого проєкту – це додатковий крок у підвищенні рівня безпеки і кіберзахисту Дельти. Це значно ускладнить ворогу його намагання скомпрометувати систему в цілому, і зокрема убезпечить інформаційний простір кожного користувача від витоку інформації та різноманітних кібератак. Стандарт FIDO2 є найсучаснішим стандартом автентифікації користувачів, рекомендованим FIDO Alliance та World Wide Web Consortium, що підтверджує його надійність і безпеку”, – пояснює Руслан Прилипко, керівник напрямку ІТ ГО Аеророзвідка. 

Власний ключ безпеки можна налаштувати як для входу в Дельту, так і для доступу в інші системи й додатки, що підтримують міжнародний стандарт FIDO. Наприклад, поштовий сервіс Gmail або соціальні мережі – Facebook чи Instagram. 

Аеророзвідка закикає підтримати проект донатами, щоб підвищити кіберстійкість інформаційних систем сектору безпеки і оборони та стати частиною впровадження практик кібергігієни в українському війську. 

ЩО ТАКЕ КЛЮЧ БЕЗПЕКИ FIDO ТА ЯК ВІН ЗАХИЩАЄ

Це інструмент двофакторної автентифікації для доступу у різноманітні системи та застосунки. Ключ безпеки використовується в доповнення до пароля – як другий фактор перевірки користувача. Ключ підтримується основними операційними системами та браузерами. Паролі, які вводить та зберігає користувач, легко вкрасти за допомогою фішингу, шкідливих програм та інших типів атак. Фізичний ключ безпеки, як другий фактор автентифікації, підвищує конфіденційність, оскільки ніколи не зберігається на сервері або комп’ютері користувача. Водночас у разі викрадення ключа увійти в обліковий запис лише з допомогою його буде неможливо.

ЩО ТАКЕ ДЕЛЬТА

Дельта – система ситуаційної обізнаності, розроблена Центром інновацій та розвитку оборонних технологій Міністерства оборони України. 

Дельта від самого початку розроблялася відповідно до стандартів НАТО, що забезпечує її сумісність з аналогічними системами країн Альянсу. Система забезпечує повне розуміння ситуації на полі бою в режимі реального часу, об’єднує інформацію з різноманітних сенсорів та може працювати на будь-якому пристрої, де є інтернет-браузер.

Дельта використовується для планування операцій та бойових завдань, координації з іншими підрозділами, захищеного обміну інформацією про розташування сил противника тощо. Зокрема, у Дельту інтегровані чат-боти, розроблені Мінцифрою – «єВорог» та СБУ – «STOP Russian War».

Аеророзвідка – громадська організація, яка сприяє створенню та впровадженню мережецентричних та роботизованих військових спроможностей для сил безпеки та оборони України. Аеророзвідка є прикладом безпосередньої участі громадянського суспільства у відсічі агресії проти України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати