26 березня 2015, 13:15

Адвокатська спільнота розробила Декларацію щодо захисту прав людини у кримінальному судочинстві

Асоціація правників України

UBA_2583


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Представники провідних правничих організацій об’єдналися для розробки Декларації щодо захисту прав людини у кримінальному судочинстві – проект, що стартував за ініціативи Марка Сигала, головного експерта проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Про це «Юридичній газеті» повідомили у всеукраїнській громадській організації «Асоціація правників України».

Метою розробки декларації є сприяння захисту та дотриманню прав людини у кримінальному процесі. Серед завдань проекту – мобілізувати та підвищити рівень поінформованості громадянського суспільства, ЗМІ, органів державної влади про випадки порушення законодавства та кращі практики, що стосуються захисту прав людини у кримінальних справах. 

«Ухвалення такої декларації є надзвичайно актуальним, адже в наших реаліях рівність у судовому процесі захисту та обвинувачення має досить декларативний характер. У адвокатів є права, але на практиці вони не реалізуються. Тому декларація направлена на створення ще одного механізму для захисту адвокатами прав та інтересів своїх клієнтів», - зазначила голова НААУ Лідія Ізовітова.

«Особливо є цінним те, що документ буде простим і легко сприйматиметься суспільством. Кожен пересічний громадянин, споглядаючи той чи інший судовий процес, порівнюючи його з декларацією, зможе зробити свій висновок про справедливість та відкритість суду», - зазначив Президент АПУ Денис Бугай. На його думку, розробка декларації стане кроком вперед до становлення справедливого правосуддя в Україні.

З метою отримання фахових коментарів представників адвокатської спільноти в найбільших обласних центрах пройде фахове обговорення документа. Офіційна презентація документу запланована на червень цього року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати