21 лютого 2020, 18:43

Адвокати презентували успішні справи захисту прав ВПО

Прес-служба Проєкту Ради Європи

19 лютого в інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція, організована спільно Проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» та Національною асоціацією адвокатів України, присвячена результатам впровадження курсу HELP з питань внутрішнього переміщення. Експерти та адвокати поділились успішною практикою щодо надання правової допомоги ВПО та досягненнями, отриманими завдяки проходженню курсу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Укравтодор співпрацюватиме з Cengiz».

Курс HELP з питань внутрішнього переміщення розроблений для суддів, адвокатів та інших фахівців, які опікуються захистом прав ВПО та забезпечують їх реалізацію. Дистанційне навчання триває 8 тижнів і розпочинається з установчих семінарів, організованих за підтримки Проєкту спільно з національними партнерами, серед яких передовсім Національна школа суддів України, Національна асоціація адвокатів України, Координаційний центр надання правової допомоги, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, переміщені вищі заклади освіти та інші. Проєктом вже підготовлено 34 сертифікованих тренери, за допомогою яких курс пройшли 8 груп юристів. У цілому програму успішно завершили 260 суддів, адвокатів та інших фахівців у галузі права. «На черзі – старт 6 груп, 2 з яких - спільно з Національною асоціацією адвокатів України», зазначила Ганна Христова, керівниця Проєкту.

«У нас нема рутинних справ, однакових кейсів, за кожним з них стоять живі люди і кожному з них можна допомогти. Саме тому наша мета - максимально долучити всі дотичні сторони до процесу пошуку спільного вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб», Олена Сібільова, координаторка програми Ради Європи HELP від Національної асоціації адвокатів України.

Результати роботи системи безоплатної правової допомоги щодо надання підтримки ВПО представили Олександр Баранов, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги, та Дмитро Красовський, начальник відділу взаємодії з адвокатами та органами адвокатського самоврядування Координаційного центру з надання правової допомоги. Як зазначив Олександр Баранов, у період з 5 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року місцевими центрами з надання БВПД було прийнято понад 18,8 тис. рішень про надання безоплатної вторинної правової допомоги за письмовими зверненнями від внутрішньо переміщених осіб.

У свою чергу запрошені представники Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерства соціальної політики та офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини наголосили на необхідності тісної співпраці з правничою спільнотою з метою вдосконалення чинного законодавства. Також було наголошено на необхідності проходження курсу HELP з питань внутрішнього переміщення представниками профільних міністерств та Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Серед учасників заходу були практикуючі адвокати, які презентували успішні справи захисту прав ВПО завдяки досвіду від проходження курсу HELP. Зокрема, Наталія Бухта, як приклад, навела справу, в якій, у ситуації вимушеного переміщення, в судовому порядку було захищено право опікуна на отримання допомоги на дитину, над якою встановлено опіку. Богдан Концюх розповів про справу, де відмова Управління соціального захисту населення у видачі довідки ВПО особі, яка проживала на окупованій території та перемістилась для  отримання вищої освіти у навчальному закладі на підконтрольній Україні території, була визнана безпідставною. Любов Кузьменко зазначила, що матеріали HELP курсу з питань внутрішнього переміщення дозволили виграти досить складну справу щодо припинення виплати пенсії особі, у якої було скасовано довідку ВПО через те, що на момент початку АТО вона проживала за кордоном, а також низку справ щодо відновлення довідок ВПО та адресної допомоги.

Читайте також: «Офіс Генпрокурора розпочав підготовку до створення інституту ювенальної юстиції».

Всі випускники курсу отримують сертифікати Програми HELP Ради Європи, видані штаб-квартирою у Страсбурзі, а також сертифікати, підготовлені Проєктом та національними партнерами.

Проєкт Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» імплементується в межах Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Метою Проєкту є посилення спроможності внутрішньо переміщених осіб, переміщених фахівців, закладів та установ, а також інших ключових партнерів впливати на покращення системи захисту прав людини та доступу до правосуддя в Україні відповідно до стандартів Ради Європи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати