22 квітня 2021, 9:06

Адвокат незаконно звільнений за відмову від внесення спричинених пандемією змін у контракт, –– англійський суд

Англійський адвокат, якого було звільнено після відмови у зміні контракту щодо скорочення робочих годин та зменшення заробітної плати під час боротьби юрфірми з наслідками пандемії, виграв позов про несправедливе звільнення. Про це повідомляє веб-сайт legalfutures.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Використання фрази «Dear Sir» у листуванні відходить у минуле: як її замінити"

Трибунал зайнятості постановив, що юридична фірма з питань травматизму Winn Solicitors діяла неправомірно, оскільки не могла чинити тиск на адвоката Айше Хатун через її відмову вносити зміни до контракту. До речі, вона була єдиною з 365 співробітників, хто наважився цього не робити.

Хоча й була необхідність підготувати фірму до впливу пандемії та її наслідків у питанні обсягу і розподілу справ, Трибунал заявив, що звільнення адвоката з цієї причини було незаконним. Суддя Морріс сказав: «Я вважаю дивним, особливо в юрфірмі, що відповідач так мало надав уваги умовам позивача щодо його праці, які містяться в юридично обов’язковому контракті. Це не означає, що трудовий договір не може бути змінений, наприклад, за домовленістю, або що відповідач не міг звільнити та повторно найняти «непокірних» працівників на інших умовах. Це було б розумно і не виходило за межі належного процесу, проте у цій справі цього дотримано не було».

Пані Хатун працювала в Winn Solicitors майже п’ять років. Її оцінювали як адвоката-професіонала. Вона заробляла хороші гонорари і легко досягала своїх цілей. З настанням нових інструкцій щодо боротьби фірми з наслідками Covid-19 23 березня керівництво вирішило звільнити половину свого персоналу. Решта, включно з пані Хатун, повинна була домовитись про зміну своїх контрактів, згідно з якими співробітники мали скоротити робочі години і відповідно зменшити заробітну плату. Працівників попередили, що відмова від внесення змін до договору призведе до звільнення.

Адвокатам також було повідомлено, що у зв’язку зі скороченням персоналу у них збільшується вдвічі кількість навантаження на кожного адвоката. 25 березня пані Хатун відмовилася погодити зміну. Вона написала: «Я продовжую виконувати роботу, передбачену контрактом, проте наразі я працюю удвічі більше, оскільки мені доводиться паралельно вести справи звільнених  працівників. Зараз непевні часи, і я не відчуваю себе комфортно, дозволяючи Winns Solicitors при цьому ще й зменшити мою зарплату». На наступний день її звільнили і не дали шансу на апеляцію.

Враховуючи обставини, суддя Морріс сказав, що юрфірма мала вагомі, ділові причини для того, щоб вимагати від персоналу згоди на зміну трудового договору, але «було важливо, щоб співробітники мали змогу бути залученими до цього процесу значущим чином, а Winns Solicitors не вдалося цього зробити».

Суддя сказав, що юрфірма мала у своєму розпорядженні більше 48 годин, протягом яких роботодавець міг би змістовно обговорити з позивачем це питання, намагаючись вирішити проблему розумно та вивчити всі альтернативи звільненню. Тому суддя зазначив, що істотної причини для звільнення, що обґрунтовує в достатній мірі рішення керівництва фірми, не було.

0
0

Останні коментарі

Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * кредит компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. в доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою в 3%, і ми можемо надати позику в будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати