29 жовтня 2022, 10:04

Адвокат Amber Law Company Людмила Козяник розповіла про суд присяжних на круглому столі

Amber Law Company

Адвокат юридичної компанії Amber Law Company Людмила Козяник виступила на круглому столі «Право на суд присяжних: забезпечення, функціонування та українські реалії», що відбувся 27 жовтня 2022 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Межі вимог vs межі КПК"

Захід був організований Київським університетом права Національної академії наук України до дня підписання у м. Рим (4 листопада 1950 року) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Під час виступу пані Людмила розкрила тему законопроєктної роботи щодо моделей запровадження суду присяжних в Україні. У межах окресленої теми було проаналізовано проєкт Закону №3843 від 14.07.2020 «Про суд присяжних».

Так, законопроєктом пропонується створення в Україні Лави суду присяжних, яка буде складатися з 8 присяжних. Склад Лави присяжних формується на основі випадкового автоматизованого відбору кандидатів.

Саме Лава присяжних буде проголошувати вердикт, який буде обов’язковим для головуючого судді і матиме наслідком ухвалення ним вироку.

Законопроєктом передбачено вимоги до присяжного, а також визначено критерії, які унеможливлюють участь особи в якості присяжного у здійсненні правосуддя. Права та обов’язки присяжного, кандидата у присяжні. Законопроект закріплює порядок наради і голосування присяжних під час правосуддя.

Прикінцеві та перехідні положення законопроєкту передбачають внесення змін до Закону України «Про Вищу раду правосуддя», якими даний орган наділяється повноваженнями. 

Зокрема, без згоди Вищої ради правосуддя суддю, присяжного (від прийняття ним присяги до проголошення вердикту Лави присяжних) не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку судом, за винятком затримання під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Законопроєктом передбачається, що Державна судова адміністрація та її територіальні органи є відповідальною за формування списку кандидатів у присяжні, вони мають право отримувати з Реєстру інформацію про виборців, що містить персональні дані в порядку, визначеному Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати