15 травня 2020, 15:34

Адміністратори НПФ будуть звітувати перед НКЦПФР по-новому

Прес-служба НКЦПФР

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) розробила новий формат звітності для нових професійних учасників ринку цінних паперів – адміністраторів недержавних пенсійних фондів (далі – НПФ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Комітет АПУ висловився проти блокування реформи сфери інтелектуальної власності».

Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Так, вимоги до звітності і порядок складання, подання та оприлюднення даних визначені у проекті «Положення про порядок складання, подання та оприлюднення адміністратором НПФ адміністративних даних, у тому числі звітності з недержавного пенсійного забезпечення», який був схвалений на засіданні НКЦПФР.

Положенням передбачено подання адміністраторами даних щоденно, щомісячно, щоквартально та щорічно. Дані поділяються на інформацію щодо адміністратора як юридичної особи та інформацію щодо діяльності НПФ та їх адміністрування адміністратором. Зокрема, новими професійними учасниками ринку цінних паперів до регулятора буде подаватися наступна інформація:

– щоденні дані, які складаються з довідки про склад, структуру та чисту вартість активів НПФ, яка складається та подається адміністратором щодо кожного НПФ окремо. Перший звітний період – 1 жовтня 2020 р.;

– щоквартальні дані щодо адміністратора НПФ, до яких включаються щомісячні дані щодо адміністратора за останній місяць звітного кварталу та за І, ІІ та ІІІ квартал звітного року – проміжна фінансова звітність адміністратора, яка має відповідати міжнародним стандартам фінансової звітності. Перший звітний період – червень та ІІ квартал 2020 р., а перша звітність подається до 31.08.2020 р.;

– щоквартальні дані щодо діяльності пенсійних фондів та їх адміністрування, що складаються з довідки про персоніфікований облік учасників пенсійного фонду, довідки про результати діяльності корпоративних і професійних пенсійних фондів, довідки про учасників пенсійного фонду за віковою категорією та за І, ІІ та ІІІ квартал звітного року – проміжної фінансової звітності пенсійного фонду. Перший звітний період – ІІ квартал 2020 р., а перша звітність подається до 30.09.2020 р.;

– річна фінансова звітність адміністратора та річна фінансова звітність пенсійних фондів включається до відповідних щорічних даних. Перший звітний період – 2020 р.

«Ми переходимо до щоденної подачі адміністраторами інформації про склад, структуру та чисту вартість активів НПФ так само, як зараз це працює для відкритих інвестиційних фондів. Строки подання першої звітності м'які, що дозволить вчасно налаштувати системи як на боці адміністраторів, так і на боці Комісії. Наразі все відбувається за графіком. Ми будемо готові з 1 липня прийняти на себе функцію державного регулювання управителів майном та адміністраторів НПФ», – зауважив член НКЦПФР Олександр Панченко.

Нагадаємо, FATF розповіла, як використовувати цифрові паспорти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати