17 серпня 2018, 18:00

93 угоди визнано недійсними за позовами НАБУ

Прес-служба НАБУ

Корупційні схеми на державних підприємствах, які розслідують детективи Національного антикорупційного бюро України, реалізуються, переважно, через закупівлю товарів, робіт, послуг за завищеними цінами, або ж навпаки - продаж за заниженими цінами продукції, виробленої на ДП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляють у НАБУ.

Читайте також: "У НАБУ завершили розслідування стосовно судді Господарського суду Харківської області".

(для перегляду натисніть на зображення)

30199264318_0b87836c2e_k

Підставою для реалізації таких схем стають кабальні угоди, які укладає топ-менеджмент держкомпаній. Для відшкодування завданих такими схемами збитків та усунення умов їхньої реалізації НАБУ подає судові позови про визнання угод недійсними. Станом на 30.06.2018 р. законної сили набули судові рішення, якими визнано недійсними 93 кабальні угоди держкомпаній на загальну суму 4,75 млрд грн. Відтак, створені реальні передумови для стягнення коштів із метою відшкодування збитків, завданих державним інтересам.

"В І півріччі 2018 р. Верховний Суд ухвалив 23 рішення в справах, розпочатих за позовами НАБУ, в межах яких Національне бюро вимагало визнати недійсними угоди на майже 1,5 млрд грн. Всіма рішеннями у цих справах Верховний Суд підтримав позицію НАБУ. Відтак, створене реальне підґрунтя для того, щоб у подальшому ці кошти повертати на користь держави", - розповів Директор Національного бюро Артем Ситник.

Зазначається, що загальна сума угод, які НАБУ через суд вимагає визнати недійсними, становить 6 млрд грн. 80% від цих коштів містяться у договорах, які за ініціативи Національного бюро вже визнані судом недійсними, і рішення стосовно яких набули законної сили.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати