23 березня 2020, 18:00

7 кроків бізнесу для зменшення шкоди COVID 19: доповідь McKinsey

Нещодавно консалтингова компанія McKinsey опублікувала доповідь COVID 19: наслідки для бізнесу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В її межах було запропоновано «дорожню карту» поведінки для бізнесу з метою мінімізації негативної шкоди, що може бути завдана розповсюдженням пандемії коронавірусу. «Це лише вказівки, і вони аж ніяк не є вичерпними або детальними, щоб замінити ретельний аналіз конкретної ситуації кожної компанії», - відзначають дослідники. Проте, за їх словами, вказані інструкції можуть бути ефективними для будь-якого виду бізнесу.

Читайте також: "Поради для бізнесу, як вийти з коронавірусного кута".

1. Захистіть своїх працівників. Криза COVID-19 є емоційно складною для багатьох людей, вона змінила їх повсякденне життя. Для компаній тепер вести бізнес в «звичайному ритмі» - це не варіант. Вони можуть почати зі складання та виконання плану підтримки своїх співробітників. Цей план може базуватись на традиційних складових, одночасно не виключаючи моменти для зміни політики. Деякі компанії активно запозичаються досвід інших для визначення правильності своєї політики та рівня підтримки своїх людей. Деякі з більш цікавих моделей, про які розповіли McKinsey в своїй доповіді, передбачають надання менеджерам пояснень чіткою та простою мовою, як боротися з COVID-19 (відповідно до ВООЗ та інших інструкцій), одночасно з цим надаючи їм самостійність в діях, - щоб керівники відчували певну самостійність для вирішення ситуації, що швидко розвивається.

Така автономія поєднується із встановленням двосторонніх комунікацій, які забезпечують простір для висловлення працівників, якщо вони з будь-якої причини відчувають небезпеку, а також контроль за дотриманням оновленої політики.

2. Створіть міжфункціональну команду реагування на COVID-19

Співробітники компанії повинні звітувати в першу чергу генеральному директору для управління зусиллями всередині компанії. З кожного відділу мають бути призначені члени команди для надання йому допомоги. У більшості випадків співробітникам потрібно буде відійти від своїх щоденних задач та присвятити більшу частину свого часу протидії вірусу.

Для більшості компаній будуть актуальними кілька робочих напрямків:

  1. здоров'я, добробут та здатність працівників виконувати свої завдання;
  2. фінансові стрес-тестування та розробка плану на випадок надзвичайних ситуацій;
  3. моніторинг системи постачання, швидке реагування та довготривала стійкість
  4. реагування відділів маркетингу та продажу на зміни;
  5. координація та зв'язок із відповідними групами клієнтів.

Ці підрозділи повинні визначати конкретні цілі протягом наступних 48 годин, постійно коригуючи їх, а також цілі щотижня, в залежності від узгодженого сценарію планування компанії. Команда реагування повинна встановити просту оперативну роботу та дисципліну, яка зосереджена на результатах та рішеннях, і не допустить зустрічей, які ні до чого не приводять.

3. Переконайтесь, що коштів для «здолання бурі» достатньо. Компаніям варто продумати сценарії розвитку: за допомогою аналітики та експертної участі визначити критичні змінні, які впливатимуть на доходи та витрати підприємств. Компанії повинні змоделювати рух своїх фінансів для кожного зі сценаріїв та визначити тригери, що можуть погіршити ліквідність. По кожному з таких тригерів компанія повинна розробити кроки для своєї стабілізації в кожному зі сценаріїв (оптимізація кредиторської та дебіторської заборгованості; зниження витрат; вилучення активів та M&A).

4. Стабілізуйте систему постачань.

Компаніям необхідно визначити ступінь та ймовірну тривалість впливу системи постачать у райони, де проживають інфіковані. Більшість компаній орієнтовані насамперед на негайну стабілізацію постачань, враховуючи, що багато китайських заводів зараз перебувають у режимі перезапуску.

Компанії повинні почати планувати, як керувати поставками продуктів, на які, по мірі повернення пропозиції, можуть побачити незвичні сплески попиту через прагнення людей до накопичення запасів. У деяких випадках може бути гарантована середньо- чи довгострокова стабілізація, що вимагає оновлення планування попиту, подальшої оптимізації мережі та пошуку й прискорення кваліфікації нових постачальників. Дещо з цього може бути доцільним у будь-якому випадку, за відсутності поточної кризи, щоб забезпечити стійкість у системі постачань.

5. Будьте на зв’язку зі своїми клієнтами 

Компанії, які краще переживають кризові моменти, досягають успіху тому, що інвестують у своїх ключових клієнтів та можуть передбачити їхню поведінку. Наприклад, в Китаї споживчий попит хоча і знизився, але не зник. Люди перейшли по інтернет-магазинів всіх видів товарів (в тому числі продукти харчування та доставку продукції). Компанії мають інвестувати в інтернет-торгівлю як стимул для розширення каналів дистрибуції товарів. «Архітектура» запитів клієнтів може не повернутись на «докарантинний» вигляд навіть після здолання кризи.

6. Займайтесь плануванням

Багато топових команд не інвестують свій час у розуміння того, що роботи при потраплянні у збій, поки не потраплять у нього. В цій роботі круглі столи та «симуляції» є безцінними. Останні допоможуть зрозуміти, хто відповідальний за те чи інше рішення, забезпечити кожного члена команди чіткою роллю, виявити проблеми, що замовчувались, та гарантувати, що дії для втілення плану є зрозумілі, а інструменти – доступні.

7. Демонструйте мету 

Бізнес є настільки сильним, наскільки суспільство, частиною якого він є. Компаніям потрібно з’ясувати, яким чином вони можуть підтримати зусилля з реагування на кризу - наприклад, надати гроші, обладнання чи професійний досвід. Наприклад, кілька компаній перейшли на виробництво зі створення медичні масок та одягу.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати