10 жовтня 2022, 13:52

5 очікувань бізнесу від нового Голови НБУ

Європейська Бізнес Асоціація

7 жовтня Верховна Рада України проголосувала за призначення Андрія Пишного Головою Національного банку України. Європейська Бізнес Асоціація оприлюднила 5 першочергових кроків, яких очікує бізнес від нового Голови НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нацбанк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати АТ "БАНК СІЧ"

По-перше, збереження інституційної незалежності НБУ, без втручань у політику регулятора та без відкату назад розпочатих у фінансовому секторі реформ.

По-другезадля забезпечення відновлення та розвитку української економіки – збереження макроекономічної стабільності, продовження послідовної монетарної політики. Так, ситуація, з військовою агресією рф та коронавірусом продемонструвала, що фінансова і банківська система, зокрема, є добре підготовленими. А прозорий, стабільний та конкурентний фінансовий сектор – важлива складова економічного зростання країни.

По-третє, поступова збалансована валютна лібералізація, збереження стійкої позиції у спільноті європейських центробанків, досягнутих попередньою командою.

По-четверте, продовження європейської інтеграції, зокрема гармонізація з європейською фінансовою банківською системою.

По-пяте, продовження відкритого діалогу та врахування потреб бізнесу під час оновлення регуляторних та законодавчих норм.

Водночас, бізнес-спільнота дякує Кирилові Шевченку за послідовну та передбачувану монетарну політику, відкритий діалог з бізнесом, надто у важкий воєнний час: "Завдяки виваженій та далекоглядній робочій стратегії НБУ вдалося забезпечити умови для втримання макроекономічної стабільності. З самого початку повномасштабної війни, попри тяжкі виклики, пов’язані з втратою територій та ВВП, міграційною та трудовою кризами, логістичними проблемами тощо, українська банківська система стабільно працює, рівень міжнародних резервів України дає можливість підтримувати економіку, а рівень інфляції не катастрофічний навіть після семи місяців воєнного стану на всій території України. Разом з цим, під головуванням Кирила Шевченка НБУ своєчасно виконував умови МВФ. Окремо варто відзначити той факт, що незважаючи на надзвичайні обставини, Нацбанк не уповільнив роботу за ключовими напрямками реформ. Так, оновлено та впорядковано законодавство, що регулює діяльність небанківських фінансових установ, стандарти роботи платіжного ринку невпинно наближаються до загальноєвропейських, завдяки імплементації норм та директив ЄС, а банківська система працює прозоро і ефективно".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати