11 січня 2019, 13:02

5 корисних книг з управління

Yakaboo

Бути хорошим керівником – справжнє мистецтво. Підвищення ефективності управління є необхідною складовою успішної діяльності будь-якого керівника та компанії у цілому.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Книжковий експерт Yakaboo пропонує п’ять корисних видань, за допомогою яких ви можете вдосконалити свої лідерські навички, а також розробити власний стиль управління.

Читайте також: «Топ 5 найкращих книг з ораторського мистецтва».

1. «Міряй важливе. OKR. Проста ідея зростання вдесятеро», Джон Доер

Книжка легендарного американського інвестора Джона Доера є надзвичайно цікавим і сміливим поєднанням прикладної бізнес-літератури й особистих історій становлення низки успішних глобальних і локальних бізнесів та громадських організацій – від велетня Google до інноваційної піцерії Zume Pizza.

OKR (від англ. objectives and key results – цілі і ключові результати) – метод, який використовується в сучасному менеджменті для управління проектами. Дозволяє синхронізувати командні та індивідуальні цілі і забезпечити ефективний контроль над реалізацією поставлених завдань. Суть методу OKR полягає у визначенні кількох складних ключових цілей на певний проміжок часу (квартал або рік) для всієї компанії (або відділу) так і для конкретних співробітників.

Ті, хто шукає практичну, покрокову інструкцію впровадження OKR у своїй організації, знайдуть у праці Доера вичерпний і вправно написаний підручник.

2. «Делегування & керування», Брайан Трейсі

Брайана Трейсі – відомий фахівець з питань ефективності та психології успіху. У його книзі «Делегування і управління» викладено 21 принцип, кожен з яких ефективний на будь-якому рівні управління.

Ви навчитеся передавати повноваження іншим і будете робити це правильно та дізнаєтеся, як ставити завдання, як стежити за ходом роботи і перетворювати делегування на навчання, щоб у підсумку знайти час для власного професійного зростання.

3. «Культура для каждого. Как стать организацией осознанного развития», Роберт Кіган, Ліза Лейхи

Найбільша помилка роботодавців – думати, що найм «правильних людей» запорука успіху компанії. Але по-справжньому організації самі можуть робити все можливе і створювати такі умови, щоб працівники хотіли рости і розвиватись у ній. Існує нове покоління компаній, які створюють унікальну культуру для безперервного індивідуального зростання людей і високих бізнес-результатів.

Ця книга – глибоке дослідження внутрішнього устрою трьох таких компаній. Вона розкриває принципи побудови культури, конкретні практики – від нарад до зворотного зв'язку – і науку, яка за ними стоїть. Автори також показують, як побудувати культуру у вашій організації. Це книга про те, що створена вами культура – це ваша стратегія.

4. «Азиатский стиль управления. Как руководят бизнесом в Китае, Японии и Южной Корее», Сінг Онг Ю

Головне в західних компаніях – ефективність і раціональність. Для східних фірм куди важливіші стосунки і етичний кодекс. Щоб встановити довгострокові, довірчі відносини зі східними керівниками, їх західним колегам необхідно розуміти основні елементи ділової культури Сходу і тонкощі ведення переговорів.

У цій книзі бізнес-консультант з Сінгапуру Сінг Онг Ю розглядає різні моделі китайської, японської та корейської систем управління, а також теорії, що лежать в їх основі. Він наводить приклади успішних і невдалих спроб виходу західних компаній на східні ринки, а також пропонує перейняти деякі управлінські методики з цієї книги.

5. «Супербоси», Сидні Фінкелстін

Американський дослідник бізнес-стратегій і лідерства Сидні Фінкелстін вивчав професійні траєкторії видатних особистостей у різних сферах професійної діяльності (рекламі, нерухомості, моді та ін.) і виявив закономірність: якщо придивитися до 50 визнаних особистостей у певній галузі, то побачимо, що керівниками чи наставниками, мабуть, п’ятнадцятьох–двадцятьох із них колись були один чи кілька генераторів талантів – або «супербосів», як Фінкелстін почав їх називати.

Фінкелстін розкриває секрети цих непересічних лідерів, пропонує розумну, практичну методику для кожного, хто намагається стати кращим управлінцем і створити свій стиль управління.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати