23 жовтня 2019, 15:54

24 жовтня Велика палата КСУ розгляне справи за зверненнями ВРУ: суть питань

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

24 жовтня о 10:00 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі усного провадження розпочне розгляд справи за конституційним зверненням ВРУ про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення зміни до ст. 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів ВРУ) (реєстр. №1028) (далі - законопроект) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект №1008 має бути заветований, - член ВККС".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Суть питання

ВРУ, відповідно до постанови ВРУ "Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекту про внесення зміни до ст. 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України) і про його направлення до Конституційного Суду України" від 3 вересня 2019 р. №35-IХ, звернулася до КСУ з клопотанням надати висновок щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроектом пропонується внести зміну до ст. 85 Конституції України, доповнивши її ч. 1 п. 15-1 такого змісту: "створення у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України, для здійснення своїх повноважень консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів".

Як зазначається, згідно зі ст. 159 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається ВРУ за наявності висновку КСУ щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

***

Водночас 24 жовтня о 14:30 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі усного провадження розпочне розгляд справи за конституційним зверненням ВРУ про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до ст. 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу) (реєстр. №1015) (далі - законопроект) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Суть питання

Так, ВРУ, відповідно до постанови ВРУ "Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекту про внесення змін до ст. 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу) і про його направлення до Конституційного Суду України" від 3 вересня 2019 р. №31-IХ, звернулася до КСУ з клопотанням надати висновок щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Читайте також: "В Україні хочуть вдосконалити порядок притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів".

Законопроектом пропонується внести зміни до ст. 93 Конституції України, виклавши її в такій редакції: "Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу, Президентові України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією України і законами України.

Законопроекти, визначені Президентом України як невідкладні, розглядаються Верховною Радою України позачергово.

Закон приймається відповідно до вимог законодавчої процедури, визначеної Конституцією України та законами України".

Згідно зі ст. 159 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається ВРУ за наявності висновку КСУ щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати