25 лютого 2022, 15:38

24 лютого 2022 р. розпочато кримінальне провадження за фактом вторгнення ЗС РФ

Офіс Генерального прокурора

Офісом Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому Головним слідчим управлінням СБУ за фактом вторгнення ЗС РФ на територію північних, східних та південних областей України, нанесення авіаційних і артилерійських ударів по військовим об’єктам та військовим формуванням України. Провадження розслідується за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та ведення агресивної війни (ч. 3 ст. 110 та ч. 2 ст. 437 КК України).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до ст. 51 Додаткового протоколу від 08.06.1977 до Женевських конвенцій від 12.08.1949, які регулюють питання захисту цивільного населення під час війни, цивільні особи та цивільні об’єкти не повинні бути об’єктами нападу.   Напади на цивільних осіб та цивільні об’єкти кваліфікуються правоохоронними органами та вносяться до ЄРДР в оперативному порядку за ст. 438 КК України (порушення законів и звичаїв війни).

Органами прокуратури та правоохоронної системи  фіксуються та документуються усі випадки вторгнення і застосування озброєння, а також заборонених методів і способів ведення війни та інші порушення підрозділами збройних сил РФ норм міжнародного гуманітарного права. Проводяться першочергові слідчі дії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати