05 лютого 2020, 9:00

23,3% новин в онлайн-медіа написано на основі соцмереж, - дослідження

ГО "Інститут масової інформації"

Джерелом кожної четвертої новини в українських онлайн-медіа є соціальні мережі (23,3% загальної кількості новин).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


(для перегляду натисніть на зображення)

5e3950ec8fc8d-exlusive-mashkova

Читайте також: "Деякі закони офіційно перекладуть на англійську".

Такими є результати дослідження ГО "Інститут масової інформації", що було проведено в січні 2020 р. Вибірка становила 1700 новин із 17 популярних інформаційних вебсайтів. Під час моніторингу експерти зафіксували, що найчастіше інформаційні приводи із соцмереж брали видання "Обозреватель", "Знай", ТСН.

Так, у 19,2% загальної кількості новин джерелом інформації слугували пресрелізи та новини від офіційних державних установ. Лідерами інфоприводів для журналістів були офіційні сайти Президента України, СБУ, Офісу Генпрокурора або ж пресслужба правоохоронців. При цьому у 18,4% загальної кількості новин джерелом інформації слугували власні кореспонденти або ж власні ексклюзивні матеріали.

"ІМІ окремо звертає увагу, що редакції, у яких великий штат працівників, мають можливість готувати значно більшу кількість власних матеріалів або ж відписувати власні новини з брифінгів. Як власні новини ми також враховували отримані відповіді на інфозапити, ексклюзивні коментарі, ґрунтовні новини на основі кількох джерел та з добрим бекграундом", - заявила експертка ІМІ Яна Машкова.

У 14,6% новин джерелами інформації слугували новини з інших українських медіа. Водночас іноземні ЗМІ як джерела інформації використовувалисч у 9,8% матеріалів. У 3,7% новин українські журналісти зверталися до російських медіа.

Також траплялися поодинокі випадки, де джерелами інформації слугували: пресслужби бізнесу (ці матеріали мали ознаки замовлення) - 2,7%; іноземні держустанови - 1,8%; міжнародні організації - 0,9%; українські громадські організації - 0,9%; авторські матеріали (матеріали, які не мають стосунку до новинного жанру, однак редакція їх розміщувала в новинній стрічці) - 0,4%; пресрелізи політичних партій (матеріали також мали ознаки замовлення) - 0,3%.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати