28 квітня 2015, 13:47

2/3 митних справ 2014 р. стосувалися визначення митної вартості товару - ОАСК

Прес-служба Окружного адміністративного суду м. Києва

Окружний адміністративний суд міста Києва узагальнив судову практику з розгляду і вирішення справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері митної справи впродовж 2014 року, повідомляє прес-служба ОАСК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В минулому році Окружний адмінсуд міста Києва закінчив провадження у 543 справах за позовами до Державної митної служби. Позивачі, як правило, оскаржували дії чи бездіяльність ДМС щодо визначення коду товару, його вартості, надмірно сплаченого податку на додану вартість і митних платежів. За результатами розгляду справ цієї категорії було прийнято 518 постанов, 348 з яких (67% від загальної кількості) стосувались визначення митної вартості товарів. Позовні вимоги щодо оскарження дій чи бездіяльності митних органів щодо визначення вартості товарів були задоволені в 232 рішеннях суду, а це 66% від загальної кількості рішень у цій категорії.

Проаналізувавши судову практику розгляду і вирішення справ щодо реалізації державної політики у сфері митної справи впродовж 2014 року, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку, що у більшості випадків підставою звернення до суду була незгода суб’єктів господарювання з рішеннями чи діями митного органу стосовно визначення митної вартості товару. Спір виникав через те, що митні органи не враховували документи, надані декларантом під час проведення консультацій та безпосередньо митного оформлення товарів, при цьому неправомірно визначаючи митну вартість товарів із застосуванням не основного методу (за ціною товару/контракту), а інших методів.

Іншими розповсюдженими причинами звернень до суду були: незгода з донарахуванням податків і зборів митним органом після пропуску товару на митну територію України; намагання повернути надмірно сплачені митні платежі в якості гарантійних зобов’язань.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати