29 липня 2022, 18:27

22 тиждень війни: аналітика від юристів

Чим відрізняються атаки на міст через Дністровський лиман та Антонівський міст, як трактувати поняття держави-терориста та чи є криза на ринку кадрів: зібрали для вас важливу аналітику тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чи є на ринку кадрів криза?

Ситуація на ринку праці загалом в Україні вкрай турбулентна. З одного боку, у зв’язку з війною і скороченням економіки потреба в кадрах, а відповідно, наявність вакансій різко зменшились, з іншого боку, працювати на тих робочих місцях, що залишились, немає кому: за даними ООН, з початку російського вторгнення понад 6,5 млн українців стали біженцями та тимчасово виїхали до сусідніх країн. Ще 8 млн українців стали внутрішніми переселенцями. Яким чином ці зміни впливають на юридичиний ринок та що з цим робити, читайте в матеріалі.

Хто такі олігархи і що про них каже закон

23 вересня Рада ухвалила так званий закон про олігархів, вже тоді це викликало значний ажіотаж та обговорення у суспільстві. Вторгнення рф на територію України на певний час змінило кут зору суспільства, але з набранням чинності вказаним Законом, а також з огляду на необхідність виконання зобовʼязань України, що випливають з її членства в Раді Європи, питання боротьби з надмірним впливом олігархів знову набуло актуальності.

Росія як держава-терорист

У зв’язку з тим, що деякі держави вже визнали росію державою-терористом, виникає питання, що саме означає це поняття? На сьогодні термін «держава-терорист» має швидше політичне, а не юридичне значення. Так, міжнародне право не містить його визначення, а в національному праві знайти таке поняття доволі складно. Про те, як правильно трактувати це поняття, читайте у колонці експерта.

МГП: як працює принцип розрізнення (на прикладі двох зруйнованих мостів)

Антонівський міст у тимчасово окупованому Херсоні та міст через Дністровський лиман, що на Одещині, останнім часом зазнали серйозних руйнувань унаслідок бойових дій в ході російсько-української війни. Обидва об’єкти являють собою важливі логістичні й транспортні шляхи. Чому у випадку з Антонівським мостом можна говорити про дотримання норм міжнародного гуманітарного права при нанесенні удару, а у другому випадку – про їх порушення?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати