24 червня 2021, 17:21

1ААС: Звернення особи про погодження пенсії із законодавством є підставою для проведення її перерахунку

Пресслужба судової влади України

Перший апеляційний адміністративний суд розглянув адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 1 лютого 2021 року за позовом фізичної особи до органу управління пенсійного фонду про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З вересня 2021 року зміниться порядок отримання пенсій"

Про це повідомляє пресслужба судової влади України.

За результатами розгляду справи Перший апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, в якій зазначив про таке.

Звертаючись до суду з позовом, особа зазначила про те, що пенсійним органом неправомірно відмовлено йому у перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах, посилаючись на те, що статтею 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-VI від 9 липня 2003 року (далі – Закон №1058-VI) не встановлено жодних обмежень можливості працюючого пенсіонера скористатись правом на перерахунок пенсії в будь-який час після її призначення.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що пенсійним органом з 1 квітня 2020 року особі проведено автоматичний перерахунок пенсії і на час звернення останнього із заявою про проведення відповідного перерахунку не минув встановлений частиною 4 статті 42 Закону 1058-VI дворічний строк після попереднього перерахунку, тому права на перерахунок пенсії особа наразі немає.

Переглядаючи зазначене рішення в апеляційному порядку, Перший ААС зазначив, що заява, з якою звернулась особа до пенсійного органу стосувалась не перерахунку пенсії внаслідок збільшення страхового стажу або поданням нових додаткових документів, а приведення розміру пенсії після автоматичного його перерахунку у відповідність з діючим законодавством, для чого ефективним способом виступає перерахунок пенсії.

Як свідчать матеріали справи, до перерахунку пенсії не увійшли страховий стаж та отримана заробітна плата за певний період через несплату підприємством, на якому працював позивач, страхових внесків.

Перший ААС звернув увагу на те, що відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, а не працівник, а отже, наявність заборгованості підприємства по страховим внескам не може бути підставою для не зарахування до страхового стажу при перерахунку пенсії особі періодів його роботи та не врахування отриманої ним заробітної плати.

З урахуванням вищевикладеного, Перший ААС дійшов висновку, що особа має право на перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону 1058-VI.

Постанова Першого ААС від 11 травня 2021 року у справі №360/5090/20.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати