15 жовтня 2019, 17:00

17 жовтня КСУ розгляне скасування адвокатської монополії

Прес-служба КСУ

Велика палата Конституційного Суду України 17 жовтня о 10:00 на пленарному засіданні у формі усного провадження розпочне розгляд справи за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстр. №1013) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Читайте також: Скасувати не можна залишити: ще раз про монополію адвокатури.

Так, ВРУ, відповідно до Постанови ВРУ "Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) і про його направлення до Конституційного Суду України" від 3 вересня 2019 р. № 28-ІХ, звернулася до КСУ з клопотанням надати висновок щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстр. №1013) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроектом пропонується: "І. Внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., №30, ст. 141) такі зміни:

1. Ст. 131-2 викласти в такій редакції:

Ст. 131-2. Для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура.

Незалежність адвокатури гарантується.

Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.

Виключно адвокат здійснює захист особи від кримінального обвинувачення».

2. Підпункт 11 п. 16-1 Розділу XV "Перехідні положення" вилучити.

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування".

Згідно зі ст. 159 Конституції України, ВРУ розглядає законопроект про внесення змін до Конституції України за наявності висновку КСУ щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Пленарне засідання передбачає присутність, зокрема, представників громадськості та засобів масової інформації. Пряма трансляція засідання відбудеться на офіційному вебсайті Конституційного Суду України.

Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила в цілому Постанову №1013 "Про внесення до порядку денного другої сесії Верховної Ради та направлення до Конституційного Суду для одержання висновку щодо відповідності вимогам Конституції України проекту Закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)"

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати