14 жовтня 2022, 14:15

15 країн НАТО розпочали проєкт з оновлення європейської системи протиповітряної оборони

Ідея, ініційована канцлером Олафом Шольцом, щодо створення спільної європейської системи протиповітряної оборони, стає все більш реальною. Багато країн Східної Європи хочуть взяти участь у проєкті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує незаконну анексію росією території України"

Про це повідомляє вебсайт видання Spiegel.

За інформацією видання, під час зустрічі міністрів оборони НАТО в штаб-квартирі в Брюсселі було підписано спільну декларацію про наміри європейських держав, які хочуть брати участь у спільній системі захисту від балістичних ракет та інших повітряних загроз.

Окрім Німеччини до проєкту залучені Бельгія, Велика Британія, Угорщина, Болгарія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Норвегія, Литва, Латвія, Румунія, Словаччина, Словенія та Нідерланди. 

З "Листом про наміри" можна буде розпочати початкове планування великого проєкту. Можливо, за словами дипломатів, до жеребкування будуть додані інші партнери.

"Проєкт є реакцією на загарбницьку війну росії проти України. Тепер багато країн Європи зрозуміли, що за останні роки надто багато заощадили на ППО",- йдеться у повідомленні.

Нова система стосується як захисту від балістичних ракет, так і захисту так званої близької відстані, наприклад, від атак безпілотників. У планах поєднати кілька систем "Стріла" і таким чином значно збільшити захисний щит.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати