22 лютого 2021, 19:05

11 порад для успішної співбесіди в Zoom

Пандемія не лише змінила стиль роботи і перевела працівників на дистанційну форму, а й видозмінила спосіб проведення співбесід. У статті британської газети The Guardian фахівці надали декілька порад щодо того, як виглядати профі, сидячі на співбесіді у піжамних штанах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чому не варто працювати в "офісі на ліжку"

Знайте, де і коли ви повинні бути на співбесіді

У вас інтерв’ю у Zoom, Microsoft Teams, Google Hangouts чи на іншій платформі? Ви впевнені в часі (і часовому поясі)? «У цій справі потрібна постійна перевірка деталей. І старайтеся вчасно з’являтися на співбесіду. Ви можете зайти у бесіду на 2–3 хвилини раніше, це нормально, але не запізнюйтесь і не з’являйтеся передчасно, щоб не зірвати інтерв’ю з іншими кандидатами чи не порушити плани керівника. Як правило, платформи мають «зал очікування», де ви можете зачекати», — розповідає Рут Корніш, яка керує консультаційною компанією Amelore і є співзасновницею британського органу незалежних фахівців з персоналу HR Independents.

Попрактикуйтесь з використанням технології

Завантажте програмне забезпечення заздалегідь і ознайомтеся з місцем онлайн-зустрічі. Проаналізуйте програму на своєму пристрої, а за можливості завантажте її і на інший пристрій на випадок технічних неполадок. «Дуже помітно, коли люди відчувають дискомфорт під час користування технологією, — говорить Корніш. — Їх ім’я користувача в обліковому записі може з’являтися з помилками або бути ім’ям сина/чоловіка тощо, або може просто бути позначенням «iPad». Краще такого не допускати. Також варто перевірити мікрофон та камеру». Якщо ви плануєте показувати слайди чи ділитися екраном, переконайтесь, що знаєте, як це зробити, щоб на екрані робочого столу не було нічого зайвого.

Потренуйтеся говорити в камеру

«Зоровий контакт особливо важливий, — каже тренер з кар'єри та автор численних інтерв'ю Джон Ліс. — Помилка багатьох людей полягає в тому, що вони розмовляють занадто близько до екрану, тому варто потренуватися «говорити з камерою». Це потребує трохи практики. Гарна ідея — потренуватися з другом і записати дзвінок, щоб потім оцінити його». Можливо, вам слід менше рухатися або більше дивитись у камеру? Зоровий контакт важливий, адже створює враження безпосереднього спілкування.

Підготуйте зону співбесіди

Якщо у вас немає вільної кімнати чи кабінету, знайдіть тихий куточок і подумайте, як провести своє інтерв'ю саме там. «Варто підготувати чітке тло, на якому ви будете добре виглядати, - радить Корніш. — Треба прибрати з поля зору все зайве, можливо, поставити позаду охайну книжкову шафу чи повісити малюнок. Краще, щоб очі інтерв’юера були спрямовані на вас, щоб нічого його не відволікало. Оскільки усіх все ще заохочують працювати вдома, під час співбесіди ви також показуєте своєму інтерв’юеру, що ваша домашня обстановка підходить для роботи.

Освітлення має значення

«Декілька вдало розміщених ламп будуть освітлювати ваше обличчя з обох сторін, а не тільки з якоїсь однієї, що дивно показує людину в камері, — говорить Ліс. — Природне світло — це добре, але якщо воно лише з одного боку, встановіть ще лампу з іншого. Чим більше ви створюєте відчуття добре освітленого професійного середовища, тим краще, адже це показує, що ви серйозно сприймаєте співбесіду, а ще демонструє, у якому образі ви збираєтеся спілкуватися з іншими людьми в організації та клієнтами».

Гарно одягайтеся

«Нехай вас не застануть у домашньому халаті, — каже Корніш. — Кофтина чи сорочка — це те, що підійде для співбесіди для будь-якої галузі». Для чоловіків, за словами тренера, краватка вдома виглядає дивно, але з огляду на професію може бути доречною. Сміливі кольори добре виглядають в екрані, але без плямистих узорів чи конфліктуючих відтінків. Важливо прикути увагу не до свого одягу, а до себе як особистості.

Намагайся забути, що ви вдома

Співбесіда — формальна ситуація, тож вимкніть телефон і не спокушайтеся на залишені у межах досяжності закуски. Не відволікайтеся на другорядні завдання, адже ваша основна ціль — інтерв’ю. Контролюйте мову тіла, поводьтеся, як на справжній співбесіді. І не відволікайтеся на членів сім’ї — краще, коли в кімнаті, крім вас. більше нікого не буде.

Не варто хвилюватися через можливі складнощі

Спробуйте організувати співбесіду, коли ваша дитина буде поза домом, або дайте їй зрозуміти, що вона не повинна заважати. Хоча зараз інтерв'юери прощають життєві перебої. «Якщо ваша собака почне гавкати — це нормально, з цього можна навіть трохи посміятися і розрядити обстановку. Ми всі знаємо, що люди працюють вдома і роблять все можливе для цього. Не хвилюйтеся, інтерв'юер буде на вашому боці», — каже Корніш.

Якщо програма дає збій або Wi-Fi перестає працювати, у будь-якому разі не дозволяйте цьому стати в центрі уваги. Розбирайтеся з цим спокійно і впевнено, не демонструйте свого розчарування. Будь-яка несподіванка дає вам додатковий шанс продемонструвати свою стійкість, швидке мислення та професіоналізм.

Побудуйте зв’язок

Бути простим у спілкуванні означає дуже уважно слухати запитання і не давати занадто довгих та безглуздих відповідей. Треба зберігати фокус. Ви повинні думати про те, щоб не перевантажувати людей дуже довгими відповідями, однак тримати їх залученими та уважними.

Дотримуйтесь підказок

Однією з переваг інтерв’ю в інтернеті є те, що вашому інтерв’юеру не буде відомо про величезну табличку на протилежній стіні з написом «ТИ МОЖЕШ ЦЕ!» або про приклеєні збоку до екрана нотатки. Намальований смайлик буде нагадувати вам про посмішку, замітка «Повільно і чітко» — про уповільнення мовлення. Якщо є щось, про що ви особливо хотіли б наголосити під час бесіди, запишіть собі це, але при цьому не втрачайте зорового контакту. 

Правила, які застосовувалися до пандемії, теж діють

Зрештою, це все-таки співбесіда на роботу. Дослідіть інтерв’юера та компанію, потренуйтеся правильно вимовляти імена, місця та терміни. Не бійтеся просити роз’яснень — задавання питань є знаком упевненості. Подальше спілкування теж може спрацювати: зв’яжіться з інтерв’юером в LinkedIn, почніть переписку. «Фокус на будь-якій співбесіді полягає в тому, щоб виглядати завзятим, але не надто зацікавленим, що може розтлумачитися як відчай. Ви повинні думати і транслювати: «У мене є такі чудові пропозиції, як вам пощастило взяти мене на роботу!» — зазначає Корніш.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати