18 червня 2020, 14:18

100 днів роботи Мін’юсту: що змінилося?

За словами Міністра юстиції України Дениса Малюськи, за 100 днів діяльності Міністерства юстиції в Уряді Дениса Шмигаля вдалося досягти ряд важливих результатів, які мали наслідком спрощення правил гри для бізнесу, розбудову ефективної системи юстиції для громадян та зміцнення законності у державі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


(для перегляду натисніть на зображення)

0001

Читайте також: "У процедурах банкрутства не потрібні тимчасові мораторії, - заступник Міністра юстиції".

Які залишилися виклики:

- високий ризик рейдерських дій, що порушують права власності;

- забюрократизованість процедур державної реєстрації чи інших дій, що мають юридичне значення;

- трансформація системи нотаріату;

- відсутність альтернативних методів вирішення судових спорів;

- низьке впровадження рішень ЄСПЛ;

- низька ефективність системи надання безоплатної правової допомоги;

- низький рівень виконання судових рішень;

- відсутність інструментів ресоціалізації;

- низька якість умов утримання в установах виконання покарань;

- відсутність підтримки з боку держави потерпілих від насильницьких кримінальних правопорушень;

- порушення прав громадян України на тимчасово окупованих територіях внаслідок збройної агресії Російської Федерації;

- постійна поява нових позовів проти України з боку іноземних інвесторів;

- тривалі та витратні процедури у сфері банкрутства;

- низький показник реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Під час брифінгу пан Малюська також розповів, що судова реформа - це сфера діяльності Офісу Президента, де була створена Комісія з правової реформи. Наразі триває робота над законопроектом, який спрямований на імплементацію двох рішень КСУ, в яких було визнано неконституційними дві судові реформи останніх періодів, що пов’язані з реформуванням ВСУ та касаційних судів. Цей законопроект буде першим з основних етапів нової судової реформи.

Також буде ряд інших етапів, в тому числі і ті, що будуть імплементуватися безпосередньо Мін’юстом. Так, на розгляді у ВРУ зараз перебувають законопроекти щодо створення класичного суду присяжних, третейських судів, на фінальній стадії розробки перебуває законопроект щодо арбітражів. На Мін’юст також покладені точкові елементи впровадження цифровізації судового процесу.

104606873_3356297284383205_1052928261150373923_n

Щодо законопроекту №1013 про внесення змін до Конституції України про скасування адвокатської монополії, пан Малюська зауважив, що, незважаючи на те, що законопроект отримав позитивний висновок Конституційного Суду, у ВРУ наразі не вистачає голосів, щоб остаточно проголосувати за його прийняття. Більш того, оскільки ВРУ, зрозумівши проблему, змогла пом’якшити цей механізм, передбачивши самопредставництво юридичних осіб, проблема перестала бути настільки нагальною.

Нагадаємо, що на початку року Верховна Рада України попередньо схвалила запропонований та визначений Президентом України Володимиром Зеленським як невідкладний законопроект про внесення змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії, схваливши проект Постанови зареєстрований за №1013/П1.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати