02 листопада 2022, 13:43

1 листопада для України набула чинності Стамбульська конвенція

Пресслужба Уповноваженого ВРУ з прав людини

Свобода від насильства – одне з основоположних прав і свобод людини, які держава має відстоювати і захищати. Домашнє насильство та насильство стосовно жінок становить серйозне порушення прав людини, яке базується в першу чергу на гендерній нерівності та дискримінації за ознакою статі. З 1 листопада 2022 року Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція) набуває чинності для України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Стамбульська конвенція: навіщо вона потрібна"

Стамбульська конвенція була відкрита для підписання 11 травня 2011 року, в рамках 121-го засідання Комітету міністрів Ради Європи у м. Стамбул (Турецька Республіка). Проєкт Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» було прийнято Верховною Радою України 20 червня 2022 року.

Цілі Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами охоплюють чотири сфери дій:

  • запобігання домашньому насильству та насильству щодо жінок;
  • захист прав постраждалих;
  • притягнення кривдників до відповідальності;
  • реалізація відповідної державної політики.

Відповідно до Стамбульської конвенції, постраждалим особам необхідно забезпечити якнайкращі захист і підтримку, сприяти їх фізичному, психологічному та соціальному відновленню.

Стамбульська конвенція охоплює низку таких важливих заходів, як:

- застосування захисних приписів;

- забезпечення інформування постраждалих про їхні права та можливості отримання допомоги та захисту;

- забезпечення діяльності спеціалізованих служб підтримки;

 - не замовчування проблеми домашнього насильства;

- захист і підтримка дітей – свідків домашнього насильства.

Впровадження положень Стамбульської конвенції має стати дієвим механізмом захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

У разі неналежного реагування правоохоронними органами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постраждали від такого насильства, можуть звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008, електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua або зателефонувати на гарячу лінію (тел.: 0800501720).

Читайте також: "Хто здійснюватиме контроль за виконанням Україною Стамбульської конвенції?"

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати