15 квітня 2021, 17:31

Водіям, які оплатили штраф одразу, не надсилатимуть постанов про адмінстягнення

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З 6 квітня на водіїв чекають оновлені білети з ПДР"

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.

Законопроектом № 5058 пропонується передбачити, що постанова про накладання адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), надсилається відповідальній особі (порушнику) рекомендованим листом з повідомленням лише у випадку, якщо вона не була виконана шляхом оплати штрафу протягом 15 днів з дня її винесення.

Відповідні зміни пропонується внести до частини 7 статті 2791 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Проектом пропонується розширити підстави набрання постановою законної сили, а саме у разі її виконання, тобто сплати штрафу.

Зміни пропонується внести до частини 2 статті 291 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ухвалення законопроєкту припинить неефективне використання коштів державного та місцевих бюджетів, дозволить зекономлений ресурс спрямувати на фінансування заходів забезпечення безпеки дорожнього руху, розвиток паркувальної сфери міст та впровадження інфраструктурних проектів. У той же час добросовісні громадяни, які оплатили накладені штрафи за порушення ПДР та паркування, не отримуватимуть вже погашені постанови про притягнення до адмінвідповідальності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати