29 травня 2023, 12:29

Третина опитаних представників української бізнес-аудиторії планують повернутися з міграції впродовж року

Європейська Бізнес Асоціація

Серед співробітників членських компаній Асоціації, що виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення, 26% мають намір повернутись в Україну протягом найближчих 6 місяців, 9% – протягом найближчих 7-12 місяців. Інші 20% мають намір повернутися, але не раніше, ніж через рік, а 22% вважають, що найімовірніше, поїхали назавжди.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Такими є думки учасників опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією та дослідницькою компанією Gradus Research серед бізнес-аудиторії Асоціації.

В цілому, 81% опитаних нами представників бізнес-аудиторії залишаються на своєму постійному місці проживання або вже повернулись додому, 15% наразі перебувають за кордоном, ще 4% змінили місце проживання в межах України.

Змінили місце роботи через переміщення усього 20% опитаних, які знайшли нову роботу у місці перебування, однак більшість – 80% – продовжують працювати на тому ж місці.

Зокрема, 43% респондентів працюють в українській компанії, що веде діяльність в Україні, 27% – в міжнародній компанії, що працює в Україні, 24% – в міжнародній компанії, що має представництва за межами України, 6% – в українській компанії, що має представництва за межами України.

Поверненню додому, на думку учасників опитування, в першу чергу, сприятимуть безпекові та економічні фактори. Зокрема, 74% можуть повернутися після остаточного завершення війни, 48% – у разі підвищення рівня життя в Україні, 39% – за умови достойно оплачуваної роботи в Україні, 26% – у разі відсутності бойових дій та загрози обстрілів, 13% – через заборону працювати дистанційно і 9% – через відсутність доступного житла за кордоном. 

«Результати демонструють, що люди, які вимушено опинились за кордоном, продовжують зберігати звязок з Україною принаймні через роботодавця. У цьому контексті для величезної кількості спеціалістів, що виїхали, надзвичайно актуальним є питання податкового резиденства. Наразі триває діалог як на національному рівні, так і на рівні ЄС, щодо важливості неоподаткування таких доходів. Ми продовжуємо апелювати до ЄС щодо необхідності знайти політичне рішення, яке б дозволило виключити з оподаткування доходи українців, що продовжують працювати на українські компанії. У такий спосіб це було б підтримкою для ослабленої війною української економіки та зберегло б зв’язок переселенців з Україною», - коментує Анна Дерев’янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації. 

Довідково:

Опитування проводилось в рамках комплексного дослідження якості життя в Україні «Барометр якості життя». Партнер із дослідження  дослідницька компанія Gradus Research.

Аудиторія дослідження: бізнес-аудиторія (359 осіб) – співробітники членських компаній Європейської Бізнес АсоціаціїОпитування проводилось з квітня до 15 травня 2023 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати