21 серпня 2025 року Верховна Рада ухвалила закон №13111, яким на законодавчому рівні врегульовано питання інтелектуальної власності на об’єкти, створені військовослужбовцями під час проходження служби. Про це повідомили у ВРУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Рада ухвалила закон, який змінює правила зупинення дії колективних договорів у воєнний час"
Закон уточнює, що особисті немайнові права інтелектуальної власності належать творцеві (тобто військовослужбовцеві), а майнові права набуває держава Україна в особі Міноборони.
Як зазначається, у ЗСУ та інших військових формуваннях функціонують наукові й науково-дослідні інститути, а також інші спеціалізовані підрозділи.
Результатом їхньої діяльності є об’єкти права інтелектуальної власності, створені військовослужбовцями у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків.



