07 травня 2021, 18:02

ТОП-8 новин тижня

Анонс ковідних сертифікатів, пропозиція звільнення Міністра фінансів та реєстрація проекту онлайн-прописки: зібрали для вас ТОП новин тижня.

1. Раді пропонують звільнити Сергія Марченка з посади Міністра фінансів України

Автори проекту Постанови вважають, що Міністр фінансів України Марченко С.М. неналежно виконує свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, що завдає істотної шкоди державним інтересам та завдає збитків державі в особливо великих розмірах.

2. Мін'юст роз'яснив механізм онлайн-арешту рахунків за борги

Автоматизований арешт поширюватиметься на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників. Також передбачено автоматизацію процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.

3. Завершено перший етап інтеграції Кабінету е-суду з підсистемою захищеного відеоконференцзв’язку

Відтепер вхід до системи відеоконференцзв’язку здійснюється через Кабінет електронного суду за посиланням «Відеозв’язок». Для прийняття участі в судовому засіданні користувачу необхідно лише дочекатись та підтвердити запрошення суду

4. Ковідний сертифікат може бути запущений в Україні до 1 липня

Це робоча назва внутрішнього документа, який міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19

5. В Мінюсті пояснили, як змінити цільове призначення земельної ділянки

Які документи необхідно зібрати та в які установи їх подати, читайте у покроковій інструкції.

6. У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який переведе зміну місця реєстрації в онлайн

Документ скасовує штамп у паспорті та витяг з ID-картки про прописку. Більше не буде потреби ходити в ЦНАПи чи військкомати, достатньо лише авторизуватися в застосунку Дія чи на порталі та зробити декілька кліків.

7. Декретна відпустка для тата: Президент підписав закон

Закон запроваджує новий вид відпустки – одноразова відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується коштом роботодавця. Така відпустка надаватиметься батьку або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за нею.

8. У Києві оцифрували виписку штрафів за неоплачене паркування

Раніше інспекторам доводилося довго звірятися з кількома джерелами інформації щодо оплати паркування та виписувати штрафи вручну. Тепер увесь процес штрафування можна здійснити з планшету за кілька хвилин.

Раніше інспекторам доводилося довго звірятися з кількома джерелами інформації щодо оплати паркування та виписувати штрафи вручну. Тепер увесь процес штрафування можна здійснити з планшету за кілька хвилин.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати