04 жовтня 2021, 11:53

Анонс засідань Верховного Суду: які справи на розгляді

Пресслужба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував анонс засідань у справах, які можуть бути цікавими для правників та громадськості.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Огляд судової практики застосування ВС норм про субсидіарну відповідальність у справах про банкрутство"

5 жовтня 2021 року о 12:00 Велика Палата Верховного Суду розгляне справу № 910/18647/19, виключна правова проблема в якій пов’язана з тлумаченням норм КПК України та Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо правових підстав реалізації майна (активів), на які накладено арешт у кримінальному провадженні.

Того ж дня о 12:30 Велика Палата ВС розгляне заяву про перегляд рішень національних судів на підставі рішення Європейського суду з прав людини у справі «"Монт Бланк Трейдінг, Лтд" та "Антарес Тітаніум Трейдінг, Лтд" проти України».

ЄСПЛ встановив порушення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв’язку з тим, що апеляційний суд за відсутності будь-яких доказів повідомлення заявника розглянув справу та ухвалив рішення, а касаційний суд не усунув причини скарг заявника на порушення його процесуальних прав, які виникли у зв’язку з цим.

Крім того, апеляційний суд не надав відповіді на аргументи заявника щодо відсутності в господарських судів України компетенції розглядати справу.

Також 5 жовтня о 14:00 КАС ВС розглядатиме в касаційному порядку справу № 380/2266/21. Касатор – заступник керівника Львівської обласної прокуратури оскаржує рішення судів попередніх інстанцій, які повернули позовну заяву у зв’язку з тим, що наведені прокуроромна підтвердженняпредставництва ним інтересів держави, а саме відсутність органу, до компетенції якого віднесені повноваження контролю за дотриманням відповідачем вимог законодавства у сфері містобудування або нездійснення чи неналежним чином здійснення таким органом своїх функцій, є необґрунтованими. При цьому скаржник зазначив, що оскаржувані судові рішення прийнято з неправильним застосуванням норм процесуального права – статей 53, 242 КАС України, ч. 3 ст. 23, ст. 24 Закону України «Про прокуратуру», ч. 8 ст. 29, статей 41, 41-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

6 жовтня о 14:00 КАС ВС продовжить розгляд справи № 9901/51/21 за позовом ТОВ «ПАРТНЕР ТВ» щодо оскарження Указу Президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати