Щодня ми зустрічаємося з новими викликами – наш світ динамічний і швидкий. Вміння бути гнучким полягає у здатності оперативно реагувати на зміни, а також своєчасно адаптуватися до них. ІІІ Судовий форум ААУ вперше за історію свого існування пройшов у форматі онлайн-конференції у Zoom, і я не можу не відмітити професіоналізм колег в організації заходу. Звісно, все нове викликає спершу сумніви та навіть скептицизм. Головне питання, яке ставили перед собою організатори та партнери форуму: «Чи вдасться у повному обсязі відтворити захід та зберегти комунікацію з аудиторією?». Вважаю, що команда організаторів впоралася із цією задачею на відмінно – від технічних моментів до виступів спікерів та онлайн-трансляції.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Судовий Форум ААУ. Висновки та прогнози».
За допомогою нового формату отримано чимало переваг. Перш за все, це можливість збільшити тривалість форуму від одного дня до трьох, із розподілом контенту на зручні тематичні блоки. За таких умов учасники мали більше часу для сприйняття великого обсягу інформації. По-друге, значно розширилася географія заходу – в якості слухачів Форуму реєструвалися правники з різних куточків України, оскільки отримати знання та поспілкуватися з колегами можна було, не виходячи з власного дому. По-третє, долучитися до сесії могли всі охочі – без будь-яких обмежень місць та простору. До суттєвих переваг також слід віднести економію часу на транспорт та реєстрацію – слухач із легкістю міг підключитися до бажаної сесії у зручний час. Такі переваги оцінили спікери та модератори, адже «включитися» у сесію можна було за лічені хвилини у кабінеті власного офісу чи у своєму будинку. Єдина умова – це якісне обладнання та інтернет-підключення.
Завдяки відмінній роботі організаторів виступати онлайн перед аудиторією не було проблемою. Звісно, жива дискусія та миттєва реакція аудиторії відрізняють онлайн- та офлайн-заходи. Та нині віртуальні конференції не поступаються звичайним, оскільки кожен охочий може поставити запитання у чаті під час виступу і не боятися «лишитися за бортом» обговорення. У свою чергу спікер має можливість детальніше розкрити обрану тему і миттєво надіслати додаткову інформацію усім слухачам. Певним чином це нівелює і стресові умови, коли потрібно виступати на сцені перед великою аудиторією. Якщо людині складно одразу подолати страх публічних виступів, то вона може розпочати саме з онлайн-конференцій, де отримає необхідний досвід.
Вважаю, що онлайн-заходи – це один із форматів взаємодії між колегами, що значно урізноманітнює юридичний світ та має численні переваги. Правники, не зважаючи на час та відстані, мають шанс поділитися власним досвідом та отримати необхідні знання. Однозначно слід випробовувати нові формати і підходи, але при цьому дуже важливо тримати зв’язок з аудиторією та аналізувати фідбек.