19 вересня 2019, 16:42

Нові правила конкурсів АРМА

Публічно


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


18.09.2019 р. Тендерний комітет АРМА вирішив скасувати всі процедури відбору управителів арештованих активів, які діяли до сьогодні, а головне – припинити процедуру авторизації осіб, які можуть здійснювати управління активами. АРМА більше не буде попередньо відбирати потенційних управителів певного виду/типу активу, не вестиме список таких потенційних осіб, а також не здійснюватиме відбір управителя серед компаній, включених до такого списку (як такі, що довели свою здатність належно управляти певним видом/типом активів).

Відтепер всі конкурси проводитимуться виключно шляхом запрошення до співпраці, яке розмішуватиметься на офіційному сайті АРМА та адресуватиметься до усього ринку, кожного суб’єкта підприємницької діяльності як в Україні, так і за кордоном.

Просто

Дія перша. Тендерний комітет АРМА на підставі пропозицій, наданих Управлінням менеджменту активів АРМА, розпочинає конкурсний відбір управителя арештованих активів, про що розмішується відповідне оголошення на офіційному сайті АРМА: www.arma.gov.ua.

Дія друга. Всім, хто бажає взяти участь у конкурсному відборі, необхідно надати такі документи:

  • заяву про згоду взяти участь у відборі осіб, які можуть надавати послуги з управління арештованими активами, у формі за зразком;
  • програму управління активами, в якій обов’язково мають бути відображені заходи з управління активами, джерела отримання та прогнозований розмір доходів від управління активами, орієнтовний розрахунок витрат управителя у зв’язку з управлінням активами, бажаний розмір плати (винагороди) управителя у відсотках від доходів від використання активів, можливий прогнозований розмір надходжень від управління активами до Державного бюджету України, у формі за зразком;
  • інформацію та відомості про відповідність кваліфікаційним критеріям, у формі за зразком;
  • документи про відповідність кваліфікаційним критеріям, у формі за зразком.

Дія третя. Тендерний комітет АРМА, враховуючи пропозиції, надані Управлінням менеджменту активів АРМА, розглядає подані учасниками конкурсу документи та приймає рішення (обирає переможця).

Слід наголосити, що з метою максимального спрощення участі бізнесу в конкурсах, Тендерний комітет АРМА спеціально затвердив зразки форм, про які згадується вище, з якими можна ознайомитися завітавши на офіційний сайт АРМА. На сайті потрібно звернутися до розділу «Діяльність», потім перейти до підрозділу «Публічні закупівлі», де міститься вкладка «Зразки форм».

Діджиталізація

Тендерний комітет АРМА повністю відмовився від збору заявок і документів від учасників конкурсів у паперовій формі. Тепер все надсилається лише в електронній формі на електронну адресу: info@arma.gov.ua. При цьому особа, яка звертається, обов’язково має використовувати електронний цифровий підпис.

Відкрито

Розміщуючи оголошення про конкурсний відбір управителя арештованих активів, ніхто більше не буде ховатися за вимогами ст. 222 КПК України, якими наголошується на недопустимості розголошення відомостей досудового розслідування. Оскільки відсутність повної інформації про арештовані активи, які пропонуються бізнесу для управління, а також про перебіг та учасників кримінального провадження, така утаємниченість і «білі плями» лише відлякують бізнесменів від участі у відповідних конкурсних відборах.

Від сьогодні й надалі, шукаючи управителя арештованими активами, АРМА одразу публічно й чітко повідомлятиме всі типові та видові характеристики майна, його місцезнаходження, реєстраційний номер, інформацію про власника, всі правові підстави передачі в управління, номер і дату кримінального провадження тощо.

Окрім того, кожен учасник відбору матиме реальну можливість отримати будь-яку деталізовану інформацію щодо активів, звернувшись з листом безпосередньо на електронну адресу АРМА: info@arma.gov.ua. При цьому особа, яка звертається, обов’язково має використовувати електронний цифровий підпис.

Головне

Також варто зазначити, що відтепер ключове значення для конкурсних відборів управителів арештованих активів матиме подання повної, якісної, всебічно аргументованої програми управління активами, оскільки відбір управителів АРМА – це конкуренція не цінових пропозицій, а саме змісту програм управління.

Практика роботи останніх років показала, що якщо особа, яка хоче управляти активами, на етапі конкурсного відбору подає слабку, недостатньо чітко аргументовану програму управління, то незважаючи на інші обставини (успішний досвід управління складними багатофункціональними об’єктами, наявність численного кваліфікованого персоналу з безліччю дипломів (у тому числі закордонних ВНЗ), велике фінансова (інвестиційна) спроможність тощо), як правило, такий управитель показує дуже низький рівень ефективності управління арештованими активами.

P.S. Про перші кроки роботи за новими правилами вже сьогодні можна дізнатися на сайті АРМА в розділі «Новини» (розпочато понад сотню конкурсних відборів).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати