04 жовтня 2018, 10:52

Бренд партнера чи бренд компанії: що в пріоритеті?

Опубліковано в №40 (642)

Віктор Мороз
Віктор Мороз «Suprema Lex, АО» керуючий партнер

Останнім часом споживачі юридичних послуг дедалі більше орієнтуються на конкретного юриста з його досвідом, характером ведення справ та навичками, ніж на юридичну фірму, якою гучною не була б її назва. Це обумовлюється персональним характером юридичних послуг та бажанням клієнта мати тісний зв’язок з їх провайдером. Так само юридичні фірми, залучаючи нового партнера, звертають увагу на його персоналію та досвід, відомість на ринку серед колег і клієнтів, а також на публічність. Отже, що ж у пріоритеті – бренд партнера чи бренд юридичної компанії?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На мою думку, бренд компанії (зокрема, юридичної компанії як провайдера персоналізованих послуг) є сукупністю бренду партнерів, які повинні бути гармонізовані між собою. Тут цілком доречним буде прислів’я: «Не місце красить людину, а людина прикрашає місце». Адже за умови ефективного доповнення одним з партнерів навичок інших партнерів фірми персональний бренд такого партнера посилює бренд компанії.

Безперечно, бренд компанії залежить безпосередньо від брендів партнерів та інших працівників компанії, з якими клієнт компанії повинен постійно взаємодіяти у процесі роботи над його проектом. Водночас бренд компанії є гарантією для клієнта, що йому будуть надані послуги високої якості, а у разі будь-яких недоліків у роботі компанія нестиме відповідальність за свої дії. Тобто особисті бренди партнерів та провідних юристів юридичної компанії, їхні персональні цінності створюють бренд компанії, який забезпечує розуміння клієнтом високої якості послуг, що надаються такими партнерами та провідними юристами. В цьому випадку доцільно вести мову про команду персональних брендів, об’єднаних єдиною метою, єдиною стратегією поведінки на ринку, єдиними принципами роботи та єдиним результатом у вигляді успішно реалізованих проектів або виграних судових спорів.

Щоб збудувати сильний бренд компанії, кожен з партнерів компанії та її провідних юристів як носії персонального бренду повинні докладати максимум зусиль для просування та популяризації бренду компанії шляхом розкриття його сутності та цінності. Якщо партнер компанії не просуватиме її бренд, клієнт не дізнається, що такий бренд існує, в чому полягає його цінність, не побачить цілісності бренду компанії. Тому одним з головних завдань партнера фірми є просування не лише власного персонального бренду, але й бренду компанії. Наявність сильного бренду компанії надає клієнту розуміння можливості виконання такою компанією складних масштабних проектів.

Тому в процесі формування команди юридичної фірми дуже важливим є розуміння переваг і недоліків окремих індивідуальних брендів партнерів, можливість зміцнення бренду компанії від приєднання таких партнерів до компанії та її подальшого просування на ринку завдяки такому персональному бренду.

Персональний бренд та соціальні навички (вміння поводитися з колегами по юридичному цеху та клієнтами) необхідно формувати починаючи зі студентських років, що забезпечить подальше просування їх носія на юридичному ринку. Обличчя юриста – це якість його роботи та задоволеність клієнта, який буде рекомендувати юриста своїм знайомим. Саме така якість роботи визначає бренд юриста, вказуючи на його знання, професіоналізм, інші ділові та персональні риси, яких очікує клієнт від юриста.

Для того щоб клієнт побачив обличчя юриста та зрозумів якість його послуг, цілком доречно використовувати такі інструменти як публікації в ЗМІ, виступи на різноманітних заходах, участь у соціальних мережах, з яких клієнт може зрозуміти компетенцію юриста та визначитися, чи готовий він довірити йому роботу над своїми проектами. Хоча, безперечно, головним джерелом підтвердження успішності бренду партнера юридичної компанії, як і компанії загалом, є рекомендації клієнтів, які вже працюють з відповідним брендом та задоволені якістю такої співпраці.

У процесі формування персонального бренду партнера важливо не втратити індивідуальність, зосередившись на визначенні сильних сторін фахівця та розвитку тих, що є слабшими.

Таким чином, розвиток сильного бренду партнера є важливим не лише для партнера, але й для компанії, яку він представляє. У разі наявності сильного персонального бренду партнера можлива його позитивна синергія з брендом фірми, що забезпечить задоволеність клієнта фірми та, як наслідок, задоволеність партнера. Отже, персональний бренд партнера, за умови його ефективного використання, не лише не перешкоджає, але й сприяє розвитку бренду компанії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати