14 травня 2013, 12:55

Законодавство України на шляху до СОТ

Огляд нормативних документів

Опубліковано в №19-20 (361-362)

Дмитро Дмитроченко «ЮСТ Україна, ЮФ» Юрисконсульт

Про СОТ


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Світова організація торгівлі (далі – СОТ) (англ. World Trade Organization, WTO) – це провідна міжнародна економічна організація, членами якої є 159 країн, на долю яких припадає понад 96% обсягів світової торгівлі; її функціями є встановлення правил міжнародної системи торгівлі й вирішення спірних питань між країнами-членами.

СОТ заснована Угодою про заснування Світової організації торгівлі, яка була підписана 15.04.1994 р. (далі – Марракеська угода). Угода про заснування СОТ визначила сферу діяльності СОТ як забезпечення загальної інституційної основи для здійснення торговельних відносин між членами СОТ з питань, що регулюються угодами та пов’язаними з ними правовими документами; визначила функції і структуру СОТ; окреслила мету та механізми здійснення відносин з іншими організаціями, сфера діяльності яких пов’язана зі сферою діяльності СОТ.

 

Україна та СОТ

У незалежній Україні приєднання до СОТ було одним з пріоритетів зовнішньоекономічної політики і розглядалося як системний фактор розвитку національної економіки, лібералізації зовнішньої торгівлі, створення передбачуваного та прозорого середовища для залучення іноземних інвестицій, що відповідає національним інтересам України.

5 лютого 2008 року на засіданні Генеральної Ради Світової організації торгівлі прийнято рішення про приєднання України до Марракеської угоди про заснування СОТ. Того ж дня Президент України Віктор Ющенко та керівники СОТ підписали Протокол про вступ України до Світової організації торгівлі. Відповідно до Прикінцевих положень Протоколу про вступ України до СОТ цей Протокол є відкритим для прийняття. шляхом підписання або в інший спосіб, Україною до 4 липня 2008 року. Тобто Верховна Рада України мала п’ять місяців для ратифікації цієї Угоди. 10 квітня 2008 року Верховна Рада України ратифікувала Протокол про вступ України до Світової організації торгівлі 411 голосами. 16 квітня 2008 року Міністерство закордонних справ України направило ноту Генеральному секретареві Світової організації торгівлі, в якій повідомило керівництво СОТ про ратифікацію Протоколу про вступ України до цієї організації. 16 травня 2008 року Україна стала 152-м офіційним членом СОТ.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати