25 березня 2014, 10:33

Результати дев’ятої Міністерської конференції СОТ на Балі

Міжнародній торгівлі бути чи не бути?!

Анжела Махінова
Анжела Махінова «Sayenko Kharenko, ЮФ» старший юрист
Тетяна Макуха
Тетяна Макуха «Sayenko Kharenko, ЮФ» Молодший юрист
Олександра Бровко
Олександра Бровко «Sayenko Kharenko, ЮФ» юрист

У грудні 2013 року на о. Балі (Індонезія) відбулася дев’ята Міністерська конференція Світової організації торгівлі (далі – СОТ), яка ознаменувала черговий етап переговорного процесу щодо ключових питань регулювання та розвитку світової торгівлі. Значення конференції та досягнутих домовленостей для окремих держав – членів та СОТ у цілому є досить вагомим, оскільки після напружених дванадцяти років переговорів у рамках Дохійського раунду СОТ держави – члени СОТ нарешті досягли бажаного консенсусу з низки ключових питань порядку денного. Утім, багато найважливіших питань все ще залишаються невирішеними.

У результаті Міністерської конференції був прийнятий так званий пакет Балі, у рамках якого можна виділити чотири групи питань, а саме: сприяння торгівлі, сільське господарство та бавовна, питання розвитку і рішення щодо процедурних питань роботи СОТ.

 

Сприяння торгівлі

Найважливішим досягненням проведеної Міністерської конференції стало погодження тексту Угоди про сприяння торгівлі (далі – Угода), підготовка якої тривала понад дев’ять років.

Основною метою Угоди є впровадження дієвих механізмів пришвидшення митного оформлення товарів, зменшення корумпованості та бюрократизму, збільшення обсягів торгівлі й помітне здешевлення руху товарів.

Нагадаємо, що статті V, VIII та X Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 містять загальні положення щодо сприяння торгівлі. Проте вони занадто широкі та не конкретизовані, а тому недостатні на практиці, щоб забезпечити реальне спрощення процедур митного оформлення товарів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати