15 жовтня 2013, 11:30

Виділ земельної ділянки в нових нормативних умовах

Як це правильно зробити

Опубліковано в №42 (384)

Виділ земельної ділянки – необхідний крок у певних ситуаціях, проте питання в тому, наскільки швидко провести всі процедури для виведення земельної ділянки з іншої дозволяє нинішнє оновлене законодавство.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності у таких розмірах: • для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство; •для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара; • для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара; • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, у селищах – не більше 0,15 гектара, у містах – не більше 0,10 гектара; • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара; • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Земельний кодекс України встановлює, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах вказаних норм провадиться один раз по кожному виду використання.

Щоб безоплатно отримати земельну ділянку, громадянину України необхідно зробити низку дій. Для початку варто звернутися до органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельними ділянками державної або комунальної власності, із заявою про безоплатне надання земельної ділянки у власність.

Таким органом щодо земель комунальної власності, які переважно розташовані в межах населених пунктів, є відповідна сільська, селищна, міська рада, а щодо земель державної власності, які зазвичай розташовані за межами населених пунктів, є Головне управління Державного агентства земельних ресурсів в області при наданні земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства, або ж районна державна адміністрація у разі отримання земельних ділянок для інших цілей.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати