09 липня 2019, 12:21

Тенденція на витребування... земельних ділянок із приватної власності

Опубліковано в №28-29 (682-683)

Ризик витребування з приватної власності земельних ділянок, які належали державі чи територіальній громаді, якщо вони були відчужені незаконно, завжди був і залишається. Проте якщо раніше суди дотримувалися позиції, що витребування земельної ділянки є непропорційним втручанням у право приватної власності, та відмовляли у позовах прокурорів, то тепер Верховний Суд змінює підходи до вирішення цих спорів, у зв'язку з чим суттєво зростає ризик витребування (втрати) земельних ділянок (зокрема, водного і лісового фонду). Отже, що змінилося і як тепер новий Верховний Суд дивиться на це питання?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Суть спорів

Якщо за результатами проведеної перевірки прокурор виявив порушення під час передачі земельних ділянок у приватну власність (земельну ділянку передав неповноважний орган або з перевищенням повноважень), то в більшості випадків прокурор вважає, що земельні ділянки вибули з власності держави чи територіальної громади незаконно (поза їхньою волею), а тому звертається до суду з позовами про витребування земельних ділянок з приватної власності та просить суд повернути земельні ділянки в державну чи комунальну власність. До того ж прокурор просить визнати недійсними (скасувати) рішення чи розпорядження (накази), на підставі яких земельні ділянки були відчужені з порушенням законодавства, а також визнати недійсними державні акти на право власності на земельну ділянку (якщо такі видавалися).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати