25 червня 2013, 14:55

Страхування врожаю

Шляхи мінімізації аграрних ризиків

Опубліковано в №26 (368)

Встановлення моменту настання страхового випадку та причинно­наслідкового зв’язку між погодними факторами та недоотриманням (втратою) врожаю – ключові моменти для визначення того, чи є заявлений випадок страховим.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Страхування майбутнього врожаю, зокрема врожаю зернових, від несприятливих погодних умов зазвичай припадає на весняно­літній період. Влітку ж відбувається збирання врожаю та оцінювання показників урожайності. Відтак, весняно­літній період пов’язується не лише з укладенням договорів страхування врожаю та збиранням страховиками «врожаю страхових премій», а й з урегулюванням страхових випадків, визначенням причин недоотримання чи втрати урожаю, розміру завданих сільгоспвиробникам збитків, здійсненням виплат страхового відшкодування.

У зв’язку з цим у літній період страховики доволі часто з необхідністю з’ясування причин та обставин настання страхового випадку, встановлення моменту настання страхового випадку, визначення розміру завданих сільгоспвиробнику збитків внаслідок настання страхового випадку та суми страхового відшкодування, що підлягає виплаті сільгоспвиробнику у зв’язку із заподіянням йому збитків.

Страхування аграрних ризиків полягає у страхуванні посівів та врожаю сільськогосподарських культур від збитків внаслідок втрати або недоотримання врожаю під дією страхових ризиків (вимерзання, заморозків, посухи, суховію, граду, затяжних дощів, пожежі тощо). Страхування аграрних ризиків може здійснюватися за індексом врожайності – на випадок зниження врожайності окремої сільськогосподарської культури відносно середнього показника врожайності району за декілька попередніх років, а також за погодним індексом – на випадок зниження/перевищення нормального індексу природного параметру, який забезпечує певний рівень урожайності сільськогосподарської культури.

Для того щоб встановити, чи є певна подія страховим випадком, потрібно з’ясувати, чи мав місце страховий випадок, зокрема: а) встановити момент настання страхового випадку; б) визначити, чи знаходяться завдані страхувальнику збитки у причинно­наслідковому зв’язку зі страховими ризиками, на випадок настання яких проведено страхування.

 

Встановлення моменту настання страхового випадку за договором страхування врожаю

Встановлення моменту настання страхового випадку за договорами страхування врожаю є непростим насамперед тому, що об’єктом страхування є живий організм – біологічна культура, формування і розвиток якої неабияк залежить від погодних умов.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати