11 жовтня 2019, 12:37

Орендуй з розумом

Судова практика визнання недійсними договорів оренди землі

Опубліковано в №41-42(695-696)

Олег Громовий
Олег Громовий «Gentls, ЮФ» керуючий партнер, адвокат
Олександр Рубля
Олександр Рубля «Gentls, ЮФ» партнер

У другій половині 2019 р. стало зрозуміло, що земельний мораторій, який здавався тимчасово вічним, доживає свої останні дні. Після того як він остаточно піде в історію, земельний ринок зміниться, що спричинить зміну тих юридичних конструкцій, які на ньому зараз панують. Як наслідок, судам доведеться розбиратися зі спірними питаннями купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення, визначати особливості підстав недійсності таких договорів, їх розірвання чи виконання.

Однак це аж ніяк не означає, що зникне чи суттєво зменшиться кількість спорів щодо договорів оренди земельних ділянок, адже переважна більшість землі наразі перебуває саме в оренді, а строк оренди здебільшого тривалий. Навпаки, кількість таких спорів може навіть збільшитися, адже власники земельних ділянок, які зараз перебувають в оренді, захочуть продати свою землю, а нові власники, яким потрібно одразу використовувати землю, намагатимуться позбутися чинних договорів оренди шляхом їх розірвання, визнання недійсними тощо, вишукуючи для цього будь-які підстави.

Таким чином, як потенційним покупцям землі, так і нинішнім орендарям варто орієнтуватися в основних тенденціях судової практики щодо визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок.

Аналіз судової практики Верховного Суду дає підстави стверджувати, що однією з найбільш поширених підстав звернення до суду з позовами про визнання недійсними договорів оренди землі є підписання договору від імені орендодавця іншою особою.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати