11 жовтня 2019, 12:37

Орендуй з розумом

Судова практика визнання недійсними договорів оренди землі

Опубліковано в №41-42(695-696)

Олег Громовий
Олег Громовий «Gentls, ЮФ» керуючий партнер
Олександр Рубля
Олександр Рубля «Gentls, ЮФ» партнер

У другій половині 2019 р. стало зрозуміло, що земельний мораторій, який здавався тимчасово вічним, доживає свої останні дні. Після того як він остаточно піде в історію, земельний ринок зміниться, що спричинить зміну тих юридичних конструкцій, які на ньому зараз панують. Як наслідок, судам доведеться розбиратися зі спірними питаннями купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення, визначати особливості підстав недійсності таких договорів, їх розірвання чи виконання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однак це аж ніяк не означає, що зникне чи суттєво зменшиться кількість спорів щодо договорів оренди земельних ділянок, адже переважна більшість землі наразі перебуває саме в оренді, а строк оренди здебільшого тривалий. Навпаки, кількість таких спорів може навіть збільшитися, адже власники земельних ділянок, які зараз перебувають в оренді, захочуть продати свою землю, а нові власники, яким потрібно одразу використовувати землю, намагатимуться позбутися чинних договорів оренди шляхом їх розірвання, визнання недійсними тощо, вишукуючи для цього будь-які підстави.

Таким чином, як потенційним покупцям землі, так і нинішнім орендарям варто орієнтуватися в основних тенденціях судової практики щодо визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок.

Аналіз судової практики Верховного Суду дає підстави стверджувати, що однією з найбільш поширених підстав звернення до суду з позовами про визнання недійсними договорів оренди землі є підписання договору від імені орендодавця іншою особою.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати