19 листопада 2013, 11:56

Оренда землі

Нові аспекти реалізації права оренди земельних ділянок за наслідками реформування системи реєстрації прав на нерухоме майно

Опубліковано в №46-47 (388-389)

По суті, законами передбачено подвійну реєстрацію

Андрій Гаврищук «Домініон, ПГ» Старший юрист

З 01.01.2013 року процедура реєстрації прав та обтяжень на нерухоме майно, у тому числі земельні ділянки, зазнала суттєвих змін. Пов’язано це з набранням чинності з нового року Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Закону України «Про державний земельний кадастр». Окрім цього, з 01.01.2013 року запрацювали нові державні реєстри: Український державний земельний кадастр та Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


По суті, цими законами передбачено подвійну реєстрацію: спочатку реєструється сама земельна ділянка державним кадастровим реєстратором у Державному земельному кадастрі; згодом реєструються речові права на цю земельну ділянку державним реєстратором відповідної реєстраційної служби управління юстиції. Тобто якщо раніше сторонам договору оренди землі потрібно було звертатися до однієї установи – місцевого органу Державного земельного агентства, то тепер – до двох.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0