08 листопада 2018, 10:46

Захист прав інтелектуальної власності на персонажа

Як змусити персонажа заробляти гроші

Опубліковано в №45 (647)

Ігор Шишко
Ігор Шишко «Juscutum» юрист практики TMT

Кінематограф перетворився на прибутковий бізнес, який значною мірою впливає на світову економіку. Наразі на виробництво кінофільмів витрачаються мільйони доларів, а касові збори перевищують відмітку в мільярди. Одну з головних ролей у комерціалізації кінофільмів відіграє інтелектуальна власність. Як її захищати, розберемо у цій статті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За даними Американської асоціації кінокомпаній, касові збори американських кінофільмів, випущених за рік, у світовому прокаті досягають близько 40 млрд доларів. З кожним роком тенденція прибутків кінофільмів зростає. Такому комерційному успіху кінофільму передує надскладний процес зйомки, до якого залучена команда із сотень людей. Стрижнем створення усього фільму є інтелектуальна власність, починаючи від ідеї автора зобразити зоряні війни у далекій-далекій галактиці та втілення такої ідеї у сценарій майбутнього кінофільму, закінчуючи прокатом фільму. Саме завдяки інститутам інтелектуальної власності, які захищають права кіновиробників, останні можуть використовувати свої творіння для отримання прибутку. Звісно, основна частина прибутку надходить від прокату кінофільму, однак навіщо зупинятися на прокаті кінофільму, якщо він став надзвичайно популярним або навіть культовим? Це риторичне запитання, оскільки окрім прокату, існують також інші способи заробити на кінофільмі. Одним із таких способів є комерціалізація персонажів кінофільму.

Комерціалізацію персонажів кінофільмів можна спостерігати повсякденно, вона проявляється у нескінченній кількості різноманітних товарів, які містять зображення або дублюють персонажів кінофільмів. Один з перших та один з найбільш вдалих прикладів комерціалізації персонажів належить компанії «Disney». Міккі Маус, напевно, є найвідомішим мультиплікаційним персонажем, який приніс своїм власникам дохід більше ніж 9 млрд доларів. Інший відомий приклад комерціалізації персонажів – медіафраншиза «Зоряні війни». Після виходу першого фільму у 1977 р. кіновсесвіт «Зоряних воєн» та його персонажі стали культовими, що призвело до зйомки 8 фільмів та випуску неймовірної кількості супутніх товарів. Така комерціалізація персонажів була успішною, зокрема, завдяки належному захисту персонажів за допомогою інтелектуальної власності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
1

Додати коментар

Відмінити Опублікувати