09 листопада 2018, 11:51

Brexit: наслідки для прав інтелектуальної власності

Опубліковано в №45 (647)

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Вихід Великобританії з Європейського Союзу (скор. Brexit від поєднання слів англ. Britain – Британія та англ. Exit – вихід) – головна політична мета консервативної опозиції та деяких окремих осіб (націоналістів та євроскептиків) у Великобританії. Під час референдуму 2016 р. за вихід Великобританії з Європейського Союзу висловилися 51,9% виборців, а за продовження членства в ЄС – 48,1% виборців. У суб'єктах Великобританії підсумки голосування дещо відрізнялися. Жителі Шотландії та Північної Ірландії проголосували переважно проти виходу, а представники Англії (не враховуючи столиці) та Уельсу – за вихід. Перша реакція світової громадськості була дещо здивованою. Результати референдуму декого навіть шокували, оскільки багато політологів передбачали зовсім інший результат голосування.

Відповідно до п. 1 ст. 50 Договору про Європейський Союз (далі – ДЄС), кожна держава-член може прийняти рішення про вихід з Європейського Союзу. 23.06.2016 р. у Сполученому Королівстві (Великобританія) пройшов референдум, на якому було прийнято рішення про вихід з Європейського Союзу. Рішення, відоме як «Brexit», породило численні запитання та стурбованість у власників прав інтелектуальної власності щодо статусу наявних у них прав. Розглянемо деякі економічні наслідки Brexit, зокрема щодо прав інтелектуальної власності у Великобританії.

Згідно з Договором про Європейський Союз, сторони мають можливість протягом 2-х років (до 30.03.2019 р.) провести переговори та досягти згоди з усіх спірних питань, що стануть наслідком такого виходу, в тому числі щодо дії торгової марки Європейського Союзу – Europian Union Trademark (далі – EUTM) на території Великобританії після зазначеної дати. Це означає, що незалежно від компромісу, який буде досягнутий в результаті переговорів, законодавство Європейського Союзу (зокрема, щодо EUTM) більше не буде чинним на території Великобританії.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати