Популярні матеріали

17 вересня 2013, 11:49

Як уникнути штрафів ДАІ на місці зупинки

Право водія на юридичний захист

Олег Педина «Авторадник, центр підтримки водіїв, ВОГО» Голова

«Постанови ДАІ, винесені без залучення юриста, якщо про це особою, що притягається до адміністративної відповідальності, було заявлено клопотання, підлягають скасуванню, оскільки винесені з порушенням права на правову допомогу, гарантовану національним законодавством та нормами міжнародного права.»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини  Валерія Лутковська

 

Серед більшості автолюбителів побутує думка, що накладення штрафу інспектором ДАІ на місці зупинки – явище безальтернативне і остаточне. Адже зазвичай суперечка на дорозі інспектора ДАІ і не згодного з його звинуваченнями автомобіліста закінчується оформленням протоколу та штрафом.

Оскільки судитися з ДАІ готові одиниці, переважна більшість водіїв, які вважають, що їх оштрафували незаслужено, змушені сплатити штраф у 15­денний термін, як це передбачено Постановою. При цьому пояснення водія в протоколі про те, що він не згоден з рішенням інспектора, так і залишається особистим, нічого не вартим висловом водія.

Однак не все так однозначно. В українських автолюбителів з’явилася можливість вивести вирішення спірних питань з інспекторами ДАІ при оформленні протоколів про порушення Правил дорожнього руху на новий рівень. Точніше, така можливість передбачена законодавством вже досить давно, але в силу певних обставин нею практично ніхто не користувався.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати