05 листопада 2019, 17:33

Законопроєкт №2314: змінювати так змінювати

Опубліковано в №45-46 (699-700)

25.10.2019 р. у Верховній Раді України був зареєстрований законопроєкт №2314 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо удосконалення перегляду судових рішень в апеляційному та касаційному порядку». Ініціатором законопроєкту виступив Президент України.

Назва проєкту закону не розкриває усієї суті запропонованих змін, адже поряд з реформуванням апеляційного та касаційного проваджень є також достатньо цікаві та своєчасні новели, пов'язані з розглядом справ у судах першої інстанції.

Зупинимося детальніше на запропонованих змінах до Господарського процесуального кодексу України, які найбільше інтригують та з великою вірогідністю наберуть чинності.

Відвід судді

Чинний ГПК України (ч. 3 ст. 39) передбачає, що у випадку, якщо суд робить висновок про необґрунтованість заявленого відводу, він зупиняє провадження у справі, одночасно передаючи вирішення питання про зазначений відвід судді (суддів) на розгляд іншому судді цього суду або колегії суддів (у деяких випадках іншому суду). На практиці зазначену норму, на жаль, багато недобросовісних адвокатів розглядають виключно як законний засіб затягування розгляду справи на тиждень та навіть довше.

Натомість запропоновані зміни до ч. 3 ст. 39 ГПК України, по‑перше, виключають положення щодо зупинення провадження у справі, а по‑друге, встановлюють, що у разі надходження необґрунтованої заяви про відвід судді (суддів) за три дні (або раніше) до дати наступного судового засідання її розгляд здійснюється за правилами, зазначеними вище. У разі подачі такої заяви пізніше ніж за три дні до дати наступного судового засідання заява взагалі не передається на розгляд іншому судді (суддям), а питання про відвід суд розглядає на місці.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати