13 серпня 2019, 12:35

Визначення процесуальних повноважень представника: суддівське ноу­хау

Опубліковано в №32 (686)

Артур Нонко
Артур Нонко «Центр правового консалтингу, ЮФ» керуючий партнер; к.ю.н.

Судову реформу провели, змінили значну частину суддівського складу касаційних судів, переформатували склади апеляційних судів, проте надалі непоодинокими є випадки, коли суди приймають рішення, які не прикрашають українську судову систему.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зокрема, в цьому контексті показовою є судова справа (№911/2674/17) за позовом компанії «XIAOMI H. K. Limited» до ТОВ «Ен‑Ай‑Ес» у зв'язку з неправомірним (з порушенням прав інтелектуальної власності), на думку позивача, ввезенням відповідачем на територію України спірного товару, який маркований торговельними марками «Xiaomi», «Mi», «RedMi» без дозволу правовласника (позивача), що вже двічі була переглянута в касаційній інстанції та знову відправлена на перегляд до апеляційного господарського суду.

Ця справа є знаковою з багатьох причин, оскільки повною мірою ілюструє недоліки української системи захисту прав правовласників при імпорті об'єктів інтелектуальної власності, що не лише не сприяє захисту таких прав, але й навпаки, створює умови для зловживання цими правами. Окрім того, можливо, наслідком розгляду цього спору буде остаточне визнання українськими судами міжнародного принципу вичерпання прав на об'єкти інтелектуальної власності. Хоча, побачимо, що надалі говоритимуть суди з цього приводу, адже поки що вони вперто уникають висловлювання своєї позиції з цього питання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати