20 серпня 2019, 14:08

Суддівська помилка як підстава для поновлення пропущеного строку для оскарження

Опубліковано в №33-34 (687-688)

В’ячеслав Коломійчук
В’ячеслав Коломійчук «Штокалов та Партнери, АБ» юрист

Пропуск строку для апеляційного оскарження — це процесуальна помилка, ціною якої є автоматичний програш справи або негативні наслідки для проекту. Цього можна уникнути шляхом поновлення пропущеного процесуального строку за заявою учасника справи. У ст. 120 КАС України, ст. 127 ЦПК України, ст. 119 ГПК України для поновлення встановлено умову — визнання судом причини пропуску поважною.

Вичерпний список «поважних» причин законодавець не встановлює. Суд щоразу оцінює причини суб'єктивно, крізь призму права на справедливий суд та принципу обов'язковості судових рішень. Однак чи можна вважати поважною причиною пропуску строку помилку судді першої інстанції, який неправильно порахував строк для оскарження його рішення? Так!

Відповідно до ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду у справі №640/4229/19, «помилковість зазначення судом першої інстанції порядку оскарження рішення не може бути підставою для позбавлення учасника судового процесу у справі права на апеляційне оскарження». У цій справі суд першої інстанції виніс рішення за скаргою на дії державного виконавця. Строк оскарження такого рішення становить 10 днів з огляду на приписи ч. 4 ст. 286 КАС України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати