22 жовтня 2019, 11:32

Рішення ЄСПЛ в Україні

Проблеми виконання

Опубліковано в №43-44 (697-698)

Тетяна Бибка
Тетяна Бибка «Misechko & Partners law firm» адвокат

Останніми роками звернення із заявою до Європейського суду з прав людини для громадян України перестало бути чимось невідомим та недосяжним. Не отримавши позитивного результату під час розгляду справи в національному суді, громадяни все частіше звертаються до ЄСПЛ для встановлення порушених прав, гарантованих Конвенцією. Одні прагнуть ще раз переглянути судове рішення в Україні, інші — отримати справедливу компенсацію. Про цей факт свідчить статистика, оприлюднена ЄСПЛ. Станом на 31.08.2019 р. майже 14% справ, які перебувають на розгляді, є справами проти України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наразі існує чимало роз'яснень з приводу підготовки та подачі заяви до ЄСПЛ, тому в цій статті хотілося б обговорити, що ж робити після отримання такого омріяного рішення ЄСПЛ, а також які проблеми можуть виникнути з його виконанням в Україні.

Початок процедури виконання рішення ЄСПЛ

Ст. 46 Конвенції визначено, що Високі договірні сторони зобов'язуються виконувати остаточні рішення Суду в будь-яких справах, в яких вони є сторонами. 23.02.2006 р. був прийнятий Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», відповідно до якого порядок виконання Рішення ЄСПЛ визначається цим Законом, Законом України «Про виконавче провадження», іншими нормативно-правовими актами, враховуючи особливості, що передбачені цим Законом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати