16 липня 2013, 16:44

Аналіз судової практики ВАСУ: перенесення збитків минулих періодів

За результатами консультаційного семінару з актуальних податкових питань

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Іноді під час вирішення питань, пов’язаних із перенесенням збитків минулих періодів, припускаються банальні, прості та очевидні помилки, що призводять до тривалих судових баталій. З існуючою на сьогодні практикою та позицією Вищого адміністративного суду України з питань перенесення збитків минулих періодів присутніх ознайомив суддя ВАСУ, заслужений юрист України Олексій Муравйов. За словами пана Муравйова, на практиці справи, пов’язані із перенесенням збитків минулих періодів, що надходять до касаційної інстанції, мають поодинокий характер, оскільки судова практика у цій сфері досить стала і зрозуміла. Утім, у зв’язку з виникненням у судовій практиці питань, пов’язаних із застосуванням пункту 3 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПК України), та з метою однакового застосування адміністративними судами зазначених приписів ПК України восени минулого року головам апеляційних адміністративних судів ВАСУ було надано інформаційний лист № 2019/12/13­12 від 13.09.2012 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

А на практиці…

Як йдеться в листі, пунктом 3 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України визначено особливості застосування у 2011 році п. 150.1 ст. 150 цього Кодексу. Зазначена законодавча норма застосовується у 2011 році з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від’ємне значення, то сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року.

Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого – четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від’ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати