18 грудня 2018, 15:09

10 ключових новацій судової реформи

Опубліковано в №50 (652)

Микита Нуралін
Микита Нуралін «VB PARTNERS» адвокат

Вже минуло 2 роки від початку останньої судової реформи. Наразі ми вже можемо обговорювати її перші результати. Однак для цього потрібно згадати про новації, які були запроваджені цією реформою.

Новація №1 Оновлення суддівського корпусу

Закон України «Про судоустрій і статус суддів» фактично зламав корпоратизацію суддівської системи. Раніше суддями апеляційних та касаційних суддів могли стати лише судді з певним стажем роботи. Наразі суддівський досвід не обов'язковий, стати суддею можуть адвокати, науковці та навіть патентні повірені (у Вищому суді з питань інтелектуальної власності).

При цьому для апеляційних судів адвокатам та науковцям необхідно мати стаж на 2 роки більше ніж судді, а для Верховного Суду однаково — 10 років стажу. Позитивні результати від цих запроваджень вже бачимо на прикладі Верховного Суду.

Окрім того, всі чинні судді повинні пройти кваліфікаційне оцінювання за трьома критеріями: компетентність, професійна етика та доброчесність. Як вказують дані Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі — ВККС), приблизно 10% суддів не проходять оцінювання.

На перший погляд, наявність вакантних місць та судів без суддів вказує на неможливість забезпечення державою ефективного й швидкого судового розгляду, однак ми повинні пройти цей перехідний період для покращення нашої судової системи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати