28 січня 2014, 14:55

Визначення батьківства

Окреме чи позовне провадження?

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Наталія Олійник

Справи про визнання батьківства суд розглядає в позовному провадженні

Наталія Олійник «ДІСПЕКТО ЛІГАЛ, ЮФ» Юрист

Права і обов’язки матері, батька та дитини ґрунтуються на походженні дитини від батьків, що засвідчено органом державної реєстрації актів цивільного стану в установленому чинним законодавством порядку.

Згідно зі ст. 122 Сімейного кодексу України (далі – СК України) дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини або за рішенням суду. Згідно зі ст. 128 СК України якщо відсутня заява жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою, про визначення походження дитини від батька до органу державної реєстрації актів цивільного стану батьківство щодо дитини може бути визнано за рішенням суду.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0