28 січня 2014, 15:13

Розлучення іноземців на території України

Деякі проблемні питання

Опубліковано в №03-04 (397-398)

Таліна Кравцова
Таліна Кравцова «Asters, ЮФ» партнерка

Глобалізація та більш широке входження держави Україна на світову арену не могло не відобразитися на деяких аспектах сімейного права, а саме на питаннях залучення судових органів України та застосування права України до відносин між подружжям у випадку, якщо вони є громадянами іноземних держав та проживають на території України або хоча б один із них є іноземцем. І з кожним роком дедалі більше питань виникає саме в такому аспекті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нерідко судові органи України не можуть зорієнтуватися в питанні правозастосування, а опоненти часто використовують таку ситуацію на свою користь із метою затягування процесу або ж створення ситуації, коли вирішення тих чи інших питань буде неможливим.

На перший погляд, законодавство України чітко регулює відносини осіб з іноземним елементом на території України. Водночас сімейні відносини передбачають існування неймовірної кількості життєвих ситуацій, які важко охопити законодавчо та чітко врегулювати, а відтак саме на суди покладається важлива роль у правильному застосуванні норм права в різних ситуаціях та обставинах.

Відповідно до ст. 26 Конституції України іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, – за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Стосовно питань розірвання шлюбу на території України між іноземцями або між особами, один з яких є іноземцем, діє низка положень міжнародних договорів та законів України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати